Panorāma

Lauksaimnieki piketē pie Ministru kabineta

Panorāma

Krievijas finansētas skolas Latvijā nepieļaus

L.Straujumas valdība apstiprināta

No Straujumas valdības lielas lietas negaida

Kompromisu valdība, kuras galvenais mērķis – bez lieka trokšņa sagaidīt nākamās vēlēšanas. Tieši vai aplinkus, bet tā šodien apstiprināto valdību raksturojuši gan pašmāju, gan ārzemju eksperti un dažādu nozaru profesionāļi.

Galvenais arguments valdības rīcībspējas zemajam potenciālam - tās īsais mūžs. Deviņi mēneši, it īpaši priekšvēlēšanu laikā, esot par maz, lai īstenotu būtiskas pārmaiņas.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone jaunās valdības deklarāciju sauc par vispārīgu, norādot – tā skar visas iespējamās valdības darbības jomas, bet nav izvirzītas prioritātes. Viņa arī uzsver, ka lielāko daļu deklarācijā minēto mērķu deviņos mēnešos  sasniegt nemaz nav iespējams. Tam, kā viss uz papīra uzliktais tiks īstenots dzīvē, līdzi sekot sola arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš cer, ka šī valdība nerīkosies tā kā iepriekšējā, kas bez jebkādām plašākām diskusijām ar nozari pieņēma būtiskus lēmumus, piemēram, par nodokļu izmaiņām.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Valdības īso mūžu par kavēkli revolucionāriem darbiem uzskata arī politologs Jānis Ikstens. Viņš par šīs valdības galveno uzdevumu min bez liekiem „kašķiem” sagaidīt nākamās vēlēšanas, gan uzsverot – Straujumas valdībai nāksies lemt par Eiropas Savienības finansējuma sadali, kas ir vilinošs kumoss ļoti daudziem. Arī ārvalstu politikas komentētāji Straujumu kā valdības vadītāju uzskata par kompromisu starp partijām un prezidentu un vairās prognozēt, vai viņa Ministru prezidentes vietu varētu saglabāt arī pēc vēlēšanām.

Straujuma par premjeri kļuva pēc divu mēnešu ilgām partiju un Valsts prezidenta Andra Bērziņa sarunām. Līdz šim viņa bija zemkopības ministre, bet vēl pirms tam darbojās ierēdniecībā - tostarp Zemkopības ministrijas valsts sekretāre un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti