Rīta Panorāma

Intervija ar Mairu Dzelzkalēju-Burmistri

Rīta Panorāma

Ineses Brants personālizstāde «Reciklējot RPR» visdrīzākajā nākotnē

Ārkārtējās situācijas laikā LTV veikusi būtiskas pārmaiņas programmā. Intervija ar Ritu Rudušu

No šodienas LTV raidījums «Panorāma» sāksies plkst. 20

Sākot ar ceturtdienu, 19. martu, Latvijas Televīzijas (LTV) vakara ziņu raidījums "Panorāma" sāksies plkst. 20, nevis plkst.20.30, kā bija ierasts līdz šim.

Šobrīd LTV kā sabiedriskais medijs strādā īpaši operatīvā režīmā. Tieši tāpēc – lai skatītājiem vēl ātrāk nodrošinātu aktuālās ziņas un cilvēcīgi pastāstītu par notiekošo Latvijā un pasaulē, raidījums "Panorāma" katru vakaru sāksies pusstundu agrāk.

Turklāt šajā laikā LTV Ziņu dienests arī nodrošinās krietni garāku ziņu izlaidumu – līdz šim ierasto 26 minūšu vietā "Panorāma" būs 42 minūtes gara.

Šīs izmaiņas tiks saglabātas visu ārkārtējas situācijas laika periodu. Tas ietekmēs arī citu raidījumu ētera laikus.

LTV komunikācijas speciāliste  Krista Luīze Priedīte informēja, ka  LTV1 plānojumā ceturtdienai tas nozīmē, ka raidījums "Neatklātā Sēlija" šobrīd būs vērojams plkst. 19.30. Tam sekos "Panorāma" jaunajā ētera laikā, bet pēc tās – sporta un laika ziņas. Latvijas upju apceļošanas raidījums "Pa straumei" sāksies nedaudz ātrāk – plkst. 21.05, savukārt jaunais ceturtdienu detektīvs "Plaisa" – plkst. 22.10.

Piektdienās raidījums "Gudrs, vēl gudrāks" būs vērojams jau plkst. 18.50, bet būtiski mainīts raidījuma "Kultūršoks" ētera laiks. Tas būs vērojams uzreiz pēc "Panorāmas" un tai sekojošajām sporta un laika ziņām – plkst. 21.05. Piektdienas vakara seriāli un "Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli" sāksies 10 minūtes ātrāk – attiecīgi plkst. 21.20 un 22.10.

Sestdienās raidījums "Ielas garumā" būs vērojams jau plkst. 17.30 – pirms "Dienas ziņām". Raidījumi "Vides fakti" un "Latvijas sirdsdziesma" sāksies pusstundu ātrāk – attiecīgi plkst. 18.35 un 19.05. Sestdienas vakara programma sāksies plkst. 21.20. Šajā slejā no 21. marta četras sestdienas pēc kārtas būs vērojama Dzintras Gekas dokumentālā filma “Katra diena simtgadē. Gadalaiki” četrās daļās.

Domājot par teātra skatītājiem, kuriem šobrīd nav iespēju baudīt izrādes klātienē, īpašā plānojuma ietvaros svētdienās plkst. 13.55 būs vērojama raidījuma "Teātris.zip" izlase – ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ierakstītas Latvijas teātru izrādes. 22. martā šajā laikā būs vērojams Nacionālā teātra izrādes “Leo. Pēdējā bohēma" ieraksts, savukārt nākamajās nedēļās – Dailes teātra izrāde "Nakts vēl nav galā" un Valmieras teātra "Raudupiete". Uzreiz pēc "Dienas ziņām" – plkst. 18.20 – sāksies svētdienas romantiskais kino, bet raidījums "Province" pārcelts uz citu ētera laiku. Svētdienas vakara seriāli sāksies plkst. 21.10.

Ārkārtējās situācijas laikā raidījums "Aizliegtais paņēmiens" pirmdienās sāksies jau plkst. 19.00, un tas nozīmē, ka raidījums "4. studija" šobrīd ēterā būs tikai otrdienās, trešdienās un ceturtdienās. Raidījums "V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts" sāksies plkst. 21.05, bet "Sporta studija" – plkst. 21.50.

Otrdienu vakaros plkst. 19.30 uzreiz pēc raidījuma "4. studija" būs skatāmi raidījuma "Province" stāsti, bet raidījums "Kultūrdeva" pārcelts uz citu ētera laiku. Otrdienās pēc "Panorāmas" plkst. 21.05 būs vērojama aktuālā intervija raidījumā “1:1”, bet otrdienu dokumentālās filmas sāksies plkst. 21.55.

Trešdienās pusstundu ātrāk – plkst. 19.30 – sāksies raidījums “Pasaules Panorāma”. Aktuālo diskusiju raidījums "Tieša runa" būs skatāms plkst. 21.10. Savukārt uzreiz pēc tā – plkst. 22.15 – būs vērojams raidījums "Kultūrdeva".

"Viens no sabiedriskā medija uzdevumiem ir operatīvi un daudzpusīgi informēt, analizēt un piedāvāt plašāku kontekstu par notiekošo, un ārkārtējās situācijās šis uzdevums ir svarīgs vispārākajā pakāpē.

No mūsu darba ātruma un kvalitātes vistiešākajā veidā atkarīga sabiedrības spēja pasargāt sevi un būt noturīgiem pret šī brīža grūtībām. Jaunais plānojums ļaus maksimāli operatīvi un vispusīgi aplūkot situāciju gan par Covid-19 izplatību un preventīvajiem pasākumiem, gan sniegt praktiskus padomus dzīves kvalitātes nodrošināšanai ārkārtas apstākļos," sacīja LTV Programmu daļas direktore Rita Ruduša. 

Savukārt LTV7 plānotas izmaiņas darba dienu rītos – no plkst. 8.30 būs vērojams informatīvi izglītojošs saturs bērniem un jauniešiem dažādās vecuma grupās – sākot no sākumskolas, beidzot ar vidusskolu. To skolotājiem būs iespējams izmantot attālināto mācību laikā. Līdz plkst. 11 būs iespējams vērot zinātni pētošo “Oskara laboratoriju”, ceļojumu vēsturē kopā ar “Vēstures skolotāju”, literatūras dižgaru un šodienas rakstnieku satikšanos “Literatūrē”, zinātnes aizkulises raidījumā “Izziņas impulss”, kā arī Latvijas vēstures esenci lakoniskajās un precīzajās “Atslēgās”. Savukārt no 28. marta sestdienās plkst. 13.40 būs vērojamas bērnu izrādes. Kā pirmā – Dailes teātra “Vārnu ielas republika”.

LTV tiešraides un pārraižu arhīvs pieejams arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā "Replay.lv", un tas ikvienam pieejams katru dienu. "Replay.lv" izveidotas īpašas #paliecmājās un #tiksimiesdrīz sadaļas, kur apkopots LTV saturs – izrādes no "Teātris.zip" īpašās izlases, klasiskās mūzikas koncerti, Latvijas popmūzikas zvaigžņu uzstāšanās ieraksti kā arī Latvijas un pasaules filmu izlases.

Dokumenti

"TV3 Group" atklātā vēstule

Lejuplādēt

98.38 KB

Tikmēr mediju grupa "TV3 Group" atklātā vēstulē pauž neizpratni par sabiedriskā medija rīcību, mainot LTV raidījuma "Panorāma" sākuma laiku no plkst. 20.30 uz plkst. 20.00. Tas nozīmē, ka tā ētera laiks turpmāk sakritīs ar "TV3 ziņu" raidlaiku, tādējādi samazinot iedzīvotāju iespēju saņemt informāciju no dažādiem kanāliem un būtiski sašaurinot Latvijas informatīvo telpu, norādīja "TV3 Group". 

 

KONTEKSTS:

Ar mērķi ierobežot infekcijas Covid-19 izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti.

Līdz trešdienai, 18. martam, Latvijā apstiprināts 71 "Covid-19" saslimšanas gadījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt