No 1.jūlija jaundzimušo personas kodos vairs nenorādīs dzimšanas datus

No 1.jūlija jaundzimušo personas kodos vairs netiks norādīti dzimšanas dati, bet personas koda pirmos ciparus automātiski ģenerēs datora sistēma.

Jau vairākus gadus norit diskusijas par to, vai personas kodā ietvertā informācija par cilvēka vecumu nevar būt pamats diskriminācijai, piemēram, darba tirgū, vai arī šie dati, kas daudzviet tiek pieprasīti, netiek izmantoti, lai iejauktos cilvēka privātajā dzīvē.

Tāpēc turpmāk jaundzimušo personas kodi sāksies ar ciparu 32, kas norādīs uz to, ka kods neietver informāciju par dzimšanas dienu.

"Personas kodu veidos no 11 cipariem, nodrošinot personas kodu neatkārtošanos. Personas koda pirmie cipari būs 32, bet pārējie cipari būs sistēmas automātiski ģenerēti, nejauši cipari no 0 līdz 9. Protams, pirmos sešus ciparus no pārējiem cipariem var atdalīt ar defisi. Jauninājums ir tas, ka no 1.jūlija visiem jaundzimušajiem personas kods tiks piešķirts, nesaturot dzimšanas datus," stāsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Santa Jonāte.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Santa JonāteVita Anstrate

  Pārējām personām, kam ir pašreizējie personas kodi, ir iespēja šos datus vienreiz mainīt.

  "Tiks novērsta iespēja izmantot personas kodā ietverto norādi uz personas vecumu, izvairoties no diskriminācijas vecuma dēļ un veidojot tiešu vai netiešu personas privātās dzīves iejaukšanās momentu. Diskusijas par šo jautājumu norit diezgan ilgi, ja nemaldos, jau no 2007.gada. Personām ir iespēja arī dzīves laikā vienu reizi mainīt personas kodu, kuriem tas ir piešķirts līdz 30.jūnijam," skaidro Jonāte.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti