No Šlokenbekas ezera izceļ četras tonnas beigtu zivju; tuvējos ezeros zivis neiet bojā

Līdz ceturtdienas vakaram no Šlokenbekas dzirnavu ezera, kur pēdējās dienās masveidā iet bojā zivis, izsmeltas četras tonnas beigtu zivju, portālam lsm.lv pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Jūlija Ņikitina.

Tukuma novada pašvaldībā pastāstīja, ka piektdien beigtās zivis vēl turpina izņemt ārā no ūdens. Institūts „Bior” veic aprēķinus par nodarītajiem zaudējumiem.

Iepriekš bijušas bažas par piesārņoto Šlokenbekas ezera ūdeņu nonākšanu Slocenes upē, Valguma un Kaņiera ezeros, tomēr apsekošanā tur beigtas zivis nav atrastas. Arī šo ūdenstilpņu ūdens kvalitāti pēta analīzēs, kuru rezultātu pašlaik vēl nav.

Piektdien plānots uzstādīt ozonatoru, kas bagātinās ūdeni ar skābekli un attīrīs no ķīmiskā piesārņojuma. Uzņēmumam „Tukuma ūdens” tas būs maksas pakalpojums.

Tāpat piektdien plānota „Tukuma ūdens” un citu uzņēmumu, pašvaldības un VVD sēde par šo jautājumu.

Savukārt Tukuma rajona prokuratūra sākusi kriminālprocesu par ūdeņu piesārņošanu, un lieta pārsūtīta Valsts policijai, informēja policijas Zemgales reģiona pārvaldē.

Vēstīts, ka Šlokenbekas dzirnavu ezerā pēdējās dienās masveidā iet bojā zivis un ceturtdien pašvaldības darbinieki sadarbībā ar Valsts vides dienesta (VVD) speciālistiem izsmēluši aptuveni pustonnu beigtu zivju.

Ūdenī novērotas dažādas peldošas frakcijas. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas nespēj likvidēt ķīmisko piesārņojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti