Sadaļas Sadaļas

4. studija

Kā lietderīgi izmantot ozolzīles?

4. studija

Vīnogas - no Moldovas vai Maķedonijas?

Māti ar bērnu invalīdu ratos izraida no pasākuma

No skolas sporta laukuma padzen māmiņu ar bērnu ratiņos; skola nezina par notikušo

Kāda ģimene piedzīvoja pamatīgu vilšanos, kad netika ielaista sen gaidītā sporta kompleksa atvēršanas svētkos - ratiņi, kuros bija bērns ar īpašām vajadzībām, nedrīkst atrasties uz stadiona skrejceliņa mīkstā seguma.

Bērna mamma Jolanta atminas, ka nākusi ar ratiņiem virzienā uz bērnu laukumiņu. "Man ir arī maza meitiņa, kurai tādas aktivitātes ļoti patīk," stāsta Jolanta. "Mēs gājām pāri [skrejceļam], un es uzbraucu uz tā mīkstā seguma. Tad pienāca klāt sieviete un pateica - "Ar ratiem šeit nedrīkst!""

Jolantas 11 gadus vecajam dēlam Robītim jau no dzimšanas ir cerebrālā trieka.

Jolanta norāda, ka patiešām netālu bija zīme, kas norādīja, ka ar velosipēdiem, augstpapēžu kurpēm un galu galā arī ratiņiem nedrīkst kāpt uz mīkstā seguma.

"Ir tāda viena lieta, kas nekad nemainīsies - tur, kur iet vesels cilvēks, tas, kurš ir piekalts ratiņkrēslam, vienmēr brauks ratiņkrēslā," teica Jolanta.

Viņa norāda, ka sieviete aizrādījumu izteikusi krievu valodā, neko citu nepaskaidrojot. Tā kā tā bija sporta kompleksa atklāšanas diena un pasākumu apmeklēja tūkstošiem cilvēku, Jolanta uzskata, ka būtu tikai normāli, ja vismaz atklāšanas dienā aizliegumi tiktu atcelti, lai jebkurš no atnākušajiem varētu apskatīt jauno sporta laukumu.

"Pieaudzis cilvēks, kurš skrien...100 kilogramus smags vīrietis ar krosenēm viņš nodarīs, man liekas, lielāku skādi, nekā es, mierīgi staigājot ar tiem ratiem piecas sekundes. (..) Pēc tam pie mājas es kaimiņus satiku, kuriem arī bija aizrādīts ar ratiem nebraukt," piebilst Jolanta.

Sporta kompleksa atklāšanas pasākuma rīkotājs Gatis Dzeguze uzsver, ka segums  tomēr ir domāts skrejceļam. Tomēr viņš atzīst, ka ir noticis pārpratums.

"Šajā gadījumā skolas saimniece vai uzraugs pašā pasākuma sākumā mēģināja izķert visus, kas brauc ar ratiņiem, kas brauc ar skrituļslidām, kas brauc ar riteņiem," saka Dzeguze.

"Bet tā kā šo pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši dalībnieki, skatītāji, tad skolas apsaimniekotājs, uzraugs, saimniece, nespēja vairs tikt galā. Es domāju, ka šajā gadījumā viņa vienkārši nogura visiem aizrādot un sanāca varbūt tāds pārpratums. Varbūt viņa ir kādu nepareizu vārdu pateikusi un līdz ar to klients, apmeklētājs ir apvainojies," norāda Dzeguze.

Savukārt 84.vidusskolas direktore Vineta Misgirda noliedz, ka šī sieviete, kas izteikusi aizrādījumu, būtu no skolas puses.

Tā kā skola speciāli pielāgota cilvēkiem ar ratiņkrēsliem, skolas vadība sporta kompleksa atklāšanas dienā darījusi visu iespējamo, lai cilvēkiem ar invaliditāti būtu ērtāka pārvietošanās par skolas teritoriju.

"Es tiešām nevaru atbildēt, ja kāds kaut ko ir pateicis. Bet tāda uzstādījuma nav. Jā, nevar braukt ar riteņiem, skrituļiem un skrejriteņiem pa mīksto segumu. Bet, piedodiet, lai mēs aizrādītu kādam, kas ir ratiņkrēslā un atbraucis uz svētkiem? Viennozīmīgi nē," uzsver Misgrida.

Tikmēr Jolanta neslēpj vilšanos. "Es jau tā reti eju ārā ar bērnu, jo viņam bieži ir sliktās dienas. Es nevaru iziet ārā, bet tas bija tik grandiozs un foršs pasākums, uz kuru ļoti gribējās ar visu ģimeni atnākt. Nu beidzās ar to, ka mēs nedrīkstējām tur iet," viņa neslēpj.

Ne pasākuma organizētājs, ne skola, kuras teritorijā pasākums notika, neatzīst, ka būtu Jolantu ar viņas ratiņkrēslā guļošo dēliņu raidījuši no pasākuma laukā. Jolanta uztraukumā nav piefiksējusi, kas bija rakstīts uz kārtības ieviesējas krūšu piespraudes, tāpēc patiesību noskaidrot grūti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt