Dienas ziņas

Gūst pieredzi skolēnu mācību uzņēmumos

Dienas ziņas

Latvijas Zaļās partijas kongress

NSL Valsts prezidenta amatam izvirza Kūtri

«No sirds Latvijai» izvirza Kūtri par Valsts prezidenta amata kandidātu

Partijas "No sirds Latvijai" (NSL) kopsapulce šodien kā Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīja Saeimas deputātu Gunāru Kūtri (NSL).

Kūtris kopsapulcē aicināja kā kandidatūru prezidenta amatam izvirzīt partijas līderi Ingunu Sudrabu.

Savukārt Sudraba noņēma savu kandidatūru un aicināja atbalstīt Kūtra kandidatūru.

Kūtris 2004.gadā ievēlēts par Satversmes tiesas (ST) tiesnesi, un 2007.gadā viņš tika ievēlēts par ST priekšsēdētāju. 2014.gada maijā tika ievēlēts jaundibinātās partijas "No sirds Latvijai" valdē un 2014.gada rudenī tika ievēlēts par 12.Saeimas deputātu.

Viņš tad arī būs partijas Valsts prezidenta kandidāts, kura uzvārds vēlēšanu biļetenā tiks ierakstīts, līdzās pagaidām vienīgajam oficiāli izvirzītajam prezidenta amata kandidātam Mārtiņam Bondaram.

"Tautas ievēlēts Valsts prezidents ar plašākām pilnvarām veicinās sabiedrības attīstību un demokrātijas nostiprināšanu Latvijā. Tautas vēlēts prezidents būs nacionālās vienotības simbols. Tas nodrošinās augstāku sabiedrības uzticību, mazinās politisko sašķeltību, cels gan personīgo atbildību, gan atbildību par kopīgiem lēmumiem," šādu pārliecību pauda partija "No sirds Latvijai," 18.aprīlī partijas kopsapulcē pieņemot rezolūciju "Par Valsts prezidentu".

Tā kā 2015 gadā Valsts prezidentu vēl joprojām ievēlēs Saeima, tad partija aicināja likt malā politiskās intrigas un par prezidentu ievēlēt cilvēku, kurš ir atzīts un cienīts sabiedrībā, kurš  domās nevis par vakardienu, bet par šodienu un par tautas un valsts dzīvi arī pēc pieciem un desmit gadiem. Partija ievērojot izvirzītos kritērijus, Latvijas Valsts prezidenta amatam izvirzīja Kūtra kandidatūru.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš nekandidēs otrajam Valsts prezidenta amata termiņam. Šī ir pirmā reize atjaunotās Latvijas vēsturē, kad prezidents labprātīgi izvēlas nekandidēt otrajam amata termiņam.

Divus prezidenta pilnvaru termiņus pēc kārtas šajā amatā nav pavadījis tikai Valdis Zatlers, kuru publiski solīja atbalstīt, taču nepārvēlēja 10.Saeimas deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti