Rīta Panorāma

Aicina bērniem atgādināt par drošību

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Swedbank lauksaimniecības ekspertu Raimondu Miltiņu

Intervija ar Edgaru Līcīti

No septembra alimentus varēs saņemt arī pilngadīgi, kas turpina mācīties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No 1.septembra valsts garantētos uzturlīdzekļus izmaksās arī pilngadīgām personām līdz 21 gadu vecuma sasniegšanai, ja persona turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību Latvijā.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas direktors Edgars Līcītis intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja, ka līdz šim bija vērojama netaisnība, ka pilngadību sasniegušie bērni turpina mācīties, bet vairs nesaņem uzturlīdzekļus. Tagad Uzturlīdzekļu garantiju fonds radis iespēju izmaksām arī līdz 21 gada vecumam.

Būtisks nosacījums gan ir tas, ka mācības jāturpina Latvijā,

turklāt tas neattiecas uz augstskolu studentiem.

Līcītis skaidroja, ka uz augstāku studentiem tas neattieksies, jo valstij nav iespējas nodrošināt uzturlīdzekļus arī šim pilngadīgo lokam.

Tā kā uzturlīdzekļu saņēmēji šajā gadījumā jau sasnieguši 18 gadu vecumu, viņiem pašiem ir jāvēršas Uzturlīdzekļu garantiju fondā.

Pašlaik uzturlīdzekļu nemaksātāju reģistra datubāzē ir 35 tūkstoši vecāku, un saistībā ar uzskaites sistēmas izmaiņām šis skaits ir kāpis. Vienlaikus pieaug atgūto uzturlīdzekļu apjoms.

Ļoti efektīva izrādījusies likuma norma, kas ļauj alimentu parādniekiem atņemt autovadīšanas tiesību apliecību. Līdz šim gan tā vēl ne reizi nav piemērota, jo fonds strādā pie parādnieku informēšanas, taču jau rudenī varētu sākt piemērot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti