No sēkļa nocelto baržu «Trias» ved remontēt uz Rīgu

Svētdien, 19. janvārī, īsi pirms pusnakts noslēdzās netālu no Ventspils aizvadītā gada 30. decembrī avarējušās baržas „Trias” glābšanas darbi. Un pirmdien barža ir ceļā uz Rīgu.

Notikuma vietā strādāja divi velkoņi, tika atsūknēti balasta ūdeņi baržas svara samazināšanai. Baržu no sēkļa novilkt varēja vien ļoti lēnām, jo bija jāseko līdzi tās stāvoklim.

Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks komandleitnants Pēteris Subbota Latvijas Radio stāstīja, ka šobrīd barža ir ceļā uz Rīgu, kur tā varētu ierasties ap astoņiem vakarā.

Pēteris Subbota: Par baržu “Trias” Kristaps Feldmanis

Rīgā tā tiks saremontēta un pēc norēķināšanās ar tās īpašnieku par baržas glābšanas un remonta darbiem tiks nodota tā rīcībā.

Subbota pastāstīja, ka baržas novilkšana no sēkļa bijusi sarežģītāka, nekā sākotnēji plānots, galvenie faktori, kas ietekmēja veiksmīgas operācijas norisi, bija sliktie laikapstākļi un barža tehniskais stāvoklis.  

Uzsēžoties uz sēkļa, “barža diezgan ilgi, visu trīs nedēļu garumā, tika lauzīta turpu šurpu un dzenāta pa oļiem, kas atrodas uz gultnes, un attiecīgi arī nedaudz cietusi, un pirms šīs vilkšanas operācijas vajadzēja, protams, arī saremontēt, un to remontu vajadzēja tur uz vietas lauka apstākļos veikt,” stāstīja Subbota.

Šis gadījums “bija labvēlīgs tajā ziņā, ka baržā nebija kravas, kas radītu risku vides piesārņojumam”, bet Krasta apsardze arī izmantoja šo gadījumu treniņa nolūkiem, atklāja Subbota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti