Dienas ziņas

Plāno specializētu tiesu ekonomiskajiem noziegumiem

Dienas ziņas

Karstumā jāmeklē veldze un ēna

"Saskaņa" gatava ārkārtas vēlēšanām Rīgā

No «Saskaņas» izslēgtie deputāti izveido savu frakciju Rīgas domē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Četri no partijas "Saskaņa" izslēgtie Rīgas domes deputāti izveidojuši domē jaunu frakciju un cer, ka viņiem pievienosies vēl kāds deputāts.

Četri no partijas "Saskaņa" izslēgtie Rīgas domes deputāti pirmdien, 3. jūnijā, paziņoja par savas frakcijas izveidi. "Neatkarīgo deputātu frakcija" sastāvēs no četriem deputātiem – vicemēra Vadima Baraņņika un deputātiem Valērija Petrova, Vitālija Dubova un Alekseja Rosļikova. Frakcijas vadība uzticēta Petrovam. 

Petrovs norādīja, ka jaunizveidotā frakcija ir gatava sadarboties ar visiem politiskajiem spēkiem domē, lai Rīgas dome varētu turpināt darbu un lai izvairītos no ārkārtas vēlēšanām.

"Mums nav nekādu sarkano līniju. Mēs esam gatavi runāt ar visiem Rīgas domes deputātiem, (..) lai strādātu vēl divus gadus rīdzinieku labā," teica Petrovs.

Četrotne ir pārliecināta - domē ir arī citi pie varas esošās koalīcijas deputāti, kuri apsver iespēju pievienoties jaunizveidotai frakcijai. Taču šos vārdus publiski pagaidām neatklāj.

"Mēs ļoti ceram, kā arī zinām tos cilvēkus, kas jau tagad atrodas pie varas esošajā koalīcijā, bet apsver nopietnus lēmumus, lai viņu atstātu un pievienotos jaunajai frakcijai," sacīja Rosļikovs.

Deputāti norādīja, ka neviens no bijušajiem kolēģiem "Saskaņas" Rīgas domes frakcijā pēdējo dienu laikā nav mēģinājis ar viņiem komunicēt, lai izrunātu domstarpības.

Baraņņiks atkārtoti norādīja, ka viņi nebija ar mieru piedalīties "balsošanas mašīnā", proti, piedalīties tādu lēmumu pieņemšanā, kas nav skaidri un virzīti sasteigti. Tā tas noticis aptuveni pusgadu, teica Rosļikovs. "Balsošanas mašīnā mēs vairs nevaram strādāt." 

Rosļikovs norādīja, ka pašlaik būtu noziedzīgi Rīgu "virzīt uz ārkārtas vēlēšanām", ņemot vērā, ka atlikuši divi mēneši līdz Rīgas budžeta izstrādei. Ar kādu politisko spēku varētu startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tās tomēr notiktu, frakcijas vadītājs Petrovs neesot domājis.

Teorētiski jaunā deputātu frakcija var nodrošināt vairākumu gan esošajai domes vadībai, gan opozīcijas partijām, tomēr ar izslēgtajiem deputātiem pagaidām neviens sadarboties netaisās.

"Mēs nevaram pakļauties šantāžai, un, ja mums vajadzēs izvēlēties par godīgu rīcību vai pakļaušanos šantāžai, tad mūsu pienākums būs iet pie vēlētājiem un prasīt viņiem vai atjaunot, vai neatjaunot mandātu caur ārkārtas vēlēšanām," norādījis "Saskaņas" vadītājs Nils Ušakovs.

Trauksmes signāli par varas pārdali "Saskaņai" pienāk arī no reģioniem.

Proti, Daugavpils mērs "saskaņietis" Andrejs Elksniņš paziņojis, ka pilsētai būtu nepieciešams jauns politisks spēks.

"Daugavpilī mēs izveidojām ļoti profesionālu komandu, bet tai, manuprāt, ir jābūt neatkarīgai no valsts mēroga politiskiem spēkiem, lai pievērstos vairāku pilsētu saimnieciskajiem jautājumiem un pilsētas attīstībai. Mūsu ideju var dēvēt dažādi, vai kā pilsētas kustību, sabiedrisko organizāciju vai arī kā partiju. Bet nozīme tomēr ir apsvērumam, lai tajā dalību ņemtu visi pilsētas iedzīvotāji. Tā būtu atvērta, atklāta un nodrošinātu pilsētas izaugsmi," teica Eksniņš.

"Saskaņas" vadītājs Nils Ušakovs uzskata, ka Elksniņa plāns vēl nav detalizēti izstrādāts, tāpēc šo paziņojumu nevērtē.

KONTEKSTS:

No partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcijas ceturtdien, 30. maijā, vakarā tika izslēgti četri deputāti, jo viņi atteikušies balsot par sava partijas biedra Sandra Bergmaņa ievēlēšanu Rīgas vicemēra amatā. Deputāti gan saka, ka nav atteikušies balsot, bet vēlējušies skaidrojumu. Tādējādi "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) koalīcijai Rīgas domē vairs nav vairākuma.

No "Saskaņas" Rīgas domes frakcijas izslēgts vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Vitālijs Dubovs un Aleksejs Rosļikovs, kuri atteikušies balsot par Bergmani Rīgas vicemēra amatā. Vicemēra vēlēšanas bija paredzētas ceturtdien pēc Rīgas mēra vēlēšanām, kurās par nākamo pilsētas vadītāju ievēlēts GKR deputāts Dainis Turlais. Jauns mērs galvaspilsētai bija jāizraugās, jo pēc 10 gadu vadīšanas amatu atstāja Nils Ušakovs ("Saskaņa").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti