Sadaļas Sadaļas

No sapratnes līdz sašutumam. Kā pasažieriem veicas ar sejas masku lietošanu?

No 7. oktobra mutes un deguna aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā ir obligāta. Par prasības neievērošanu kontrolieri un konduktori var izsēdināt pasažierus. Pirmajās dienās par sejas aizsega nelietošanu sabiedriskajā transportā neizsēdinās un nesodīs, bet izteiks brīdinājumu.

Sabiedriskā transporta pasažieri kopumā saprotoši par aizsargmasku lietošanuLinda Spundiņa

Latvijas Radio kopā ar „Rīgas satiksmes” kontrolieriem devās pārbaudīt, vai pasažieri izmanto aizsargmaskas. Iekāpjot trolejbusā, redzams, ka lielākā daļa pasažieru ir sagatavojuši sejas maskas. Daļai gan tas prasa laiku, lai maskas uzliktu, taču ātrāk vai vēlāk tas tiek izdarīts.

Biļešu kontroliere Valda Vīksne pastāstīja, ka lielākajai daļai pasažieru ir sejas maskas. Tiem, kuriem nav, kontrolieri izsaka brīdinājumu.

“Darbā līdz šim nekas nav mainījies. Šodien ar tām maskām ir jābūt, šodien mēs tikai brīdinām, jo daudzi vienkārši nezina. Šorīt viena sieviete teica, ka tikai nupat no mums to ir uzzinājusi,” pastāstīja Vīksne.

Kontroliere Līga Kuzmane atzina, ka pasažieri kopumā ir saprotoši. Daži gan neesot zinājuši par prasību vai nebija iespējas iegādāties masku.

Arī Latvijas Radio aptaujātie sabiedriskā transporta pasažieri kopumā bija pretimnākoši un saprotoši, ka maskas jānēsā Covid-19 epidemioloģiskās situācijas dēļ. Tomēr gadījās arī pasažieri, kuri bija stingri pārliecināti, ka maskas nav jāvelk.

Kontrolierim un konduktoram ir tiesības izsēdināt no sabiedriskā transporta pasažieri, kurš neievēro normatīvos noteiktās prasības, uzaicinot viņu labprātīgi izkāpt no transportlīdzekļa. Savukārt autobusa vadītājam ir tiesības neuzņemt transportlīdzeklī un no tā izsēdināt pasažierus, kuri prasības neievēro.

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks (“Jaunā Vienotība”) norādīja, ka pirmajās dienās par sejas aizsega nelietošanu sabiedriskajā transportā neizsēdinās un nesodīs, bet izteiks brīdinājumu.

Ir noteiktas divas cilvēku grupas, kuras sejas aizsegus sabiedriskajā transportā var nelietot. Tie ir bērni līdz 13 gadu vecumam un pasažieri ar acīmredzamiem kustību vai psihiskās veselības traucējumiem.

Mutes un deguna aizsegu lietošana attiecas arī uz skolu autobusiem, kas tiek pielīdzināti sabiedriskajam transportam.

Šis drošības pasākums noteikts uz vienu mēnesi.

KONTEKSTS:

Covid-19 slimnieku skaita pieauguma dēļ sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā visā Latvijā no 7. oktobra ir obligātas. Sabiedriskajā transportā drīkst neuzņemt pasažierus bez maskām, savukārt pasažierus, kuri nelieto maskas, varēs izsēdināt no satiksmes līdzekļa, nepieciešamības gadījumā arī piesaistot policiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt