Sadaļas Sadaļas

No rītdienas Vakcinācijas projekta birojs tiek pievienots NVD

Vakcinācijas projekta birojs, kas sākotnēji tika izveidots kā Veselības ministrijas (VM) struktūrvienība, no trešdienas, 21. aprīļa, tiek pilnībā pievienots Nacionālajam veselības dienestam (NVD) kā tā struktūrvienība, izriet no otrdienas valdības sēdē lemtā.

Pabeigt Vakcinācijas biroja reorganizāciju un pievienošanu NVD bija plānots jau iepriekš, taču pēc plašākām diskusijām valdībā par pieprasīto līdzekļu apmēriem šis process noslēdzies vēlāk nekā sākotnēji plānots.

Atbilstoši Ministru kabineta šī gada 19. janvāra rīkojumam no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" VM tika piešķirts finansējums ne vairāk kā 641 806 eiro apmērā, lai nodrošinātu Vakcinācijas projekta biroja darbību. No šīs summas Vakcinācijas biroja darba atalgojumam 2021. gadam bija paredzēti 525 646 eiro. Savukārt konsultācijām, ekspertīzēm un citiem ārpakalpojumiem – 116 160 eiro.

Tādējādi šobrīd bija nepieciešams paredzēt NVD finansējumu Vakcinācijas projekta biroja darbībai no šī gada 21. aprīļa.

Līdz ar to Ministru kabineta 19. janvāra rīkojumā tika veikti precizējumi pieprasīto līdzekļu apmērā. Valdības atbalstu guva iecere piešķirt finansējumu ne vairāk kā 439 915 eiro apmērā, lai nodrošinātu Vakcinācijas projekta biroja darbību.

No šīs summas Veselības ministrijai tiek piešķirti ne vairāk kā 133 796 eiro par laika periodu līdz šī gada 20. aprīlim, savukārt Nacionālajam veselības dienestam par laika periodu no 21. aprīļa līdz 31. decembrim tiek piešķirti ne vairāk kā 306 119 eiro.

No minētajiem 133 796 eiro Vakcinācijas biroja darba atalgojumam līdz 20. aprīlim tika piešķirti 102 578 eiro.

Līdz ar Vakcinācijas biroja pārveidošanu par NVD struktūrvienību notiek šīs struktūrvienības pāreja uz vienoto atalgojuma sistēmu. Tā rezultātā, piemēram, vakcinācijas projekta biroja vadītāja 4905 eiro vietā saņems 1917 eiro, kamēr vēl vairāki citi darbinieki – vakcinācijas procesa, loģistikas, informāciju tehnoloģiju un komunikācijas koordinatori – 4247 eiro vietā saņems 1647 eiro.

Savukārt komunikācijas vadītāja asistents 2108 eiro vietā saņems 1190 eiro, bet komunikācijas konsultants – 3300 eiro vietā 1382 eiro. Tikmēr vakcinācijas procesa koordinācijas speciālisti saņems 1382 eiro, lai gan iepriekšējais atalgojums veidoja 2729 eiro un 2446 eiro.

KONTEKSTS:

Janvārī Vakcinācijas projekta birojs tika izveidots kā Veselības ministrijas struktūrvienība, kuras mērķis ir vienota vakcinācijas pret Covid-19 stratēģijas īstenošana.

Birojs saskārās ar virkni problēmu, sākot ar grūtībām pieteikties potei pa bezmaksas tālruni, līdz ar ziņām par vienotās rindas apiešanu, un visbeidzot arī ar likstām vakcīnu piegādēs.

Un marta vidū tika paziņots, ka biroju kā Veselības ministrijas struktūrvienību likvidēs un integrēs Nacionālajā veselības dienestā kā vienu no dienesta struktūrvienībām. Līdz ar šīm izmaiņām tiks samazinātas arī labi atalgotā biroja darbinieku algas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt