No partijas «KPV LV» aizejošie biedri: Kaimiņš nerēķinās ar valdes lēmumiem

Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa veidotās partijas “KPV LV” biedri, kuri nolēmuši pamest partiju, norāda uz tās līdera nepieņemamo vadības stilu un to, ka viņš nerēķinās ar valdes lēmumiem.

Aizejošie valdes locekļi žurnālistiem kā galveno iemeslu partijas pamešanai minēja principu atšķirības, kā arī Kaimiņa nepieņemamo vadības stilu. Kaimiņš neesot rēķinājies ar valdes lēmumiem, kā arī pats valdes sēdes kavējis.

Vienu no redzamākajiem partijas biedriem Ilmārs Poikāns uzsvēra, ka Kaimiņš nav turējis sākumā doto solījumu, ka partijā neiesaistīsies advokāts Aldis Gobzems, taču šis solījums nav turēts, jo Gobzemu bijis plāns virzīt mēra amatam Rīgas pašvaldību vēlēšanās. Tāpat notikušas ar citiem biedriem nesaskaņotas pārrunas ar uzņēmēju Viesturu Tamužu.

Tāpat Poikāns uzsvēra, ka partijai priekšā ir "Āboltiņas un Zaķa" pārbaudījums – vai partija spēs atbrīvoties no Artusa Kaimiņa un Ata Zakatistova.

Poikāns arī norādīja, ka viņam nav pieņemama necaurspīdīgā partijas finanšu plūsma.

Intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” Poikāns neatklāja kādus konkrētus faktus par necaurspīdīgu partijas finansēšanu, vien piebilda – to paslēpt ilgstoši nevarēs. Drošu pierādījumu viņam gan nav, taču kopš vasaras esot no dažādām pusēm saņēmis informāciju par partijas finansēm, kuras dēļ nevar turpināt darbu tajā. 

Turklāt partijas resurss tiekot izmantots savtīgiem mērķiem.

"Neskaidras finanšu plūsmas aizmugurē rada šaubas par šīs organizācijas vai Artusa Kaimiņa īstajiem motīviem. Es esmu redzējis pietiekami daudz pierādījumu, lai saprastu, ka man ar šo cilvēku nav pa ceļam pilnīgi nemaz," žurnālistiem sacīja Poikāns.

Ilmārs Poikāns par partiju "KPV LV"

  No partijas aizejošie biedri arī apliecināja, ka nekādu biedrību viņi neveidos.

  Vīlies nevis ideālos, bet izpildījumā

  Sākotnēji Ilmārs Poikāns skaidroja - iestājies partijā, jo tā deklarēja labus mērķus un ideālus, kas saskanēja ar viņa redzējumu. Viņš saskatīja iespēju darītu kaut ko, lai uzlabotos politisko vidi.

  Sākotnēji, agrā pavasarī, Kaimiņš viņu uzrunāja piedalīties dažādu grupu sanāksmes, vēlāk Poikāns nolēma pievienoties partijai.

  Nu viņš saka, ka nav vīlies “KPV LV” ideālos – ar tiem esot viss kārtībā, bet problēmas ir ar to izpildījumu. Aiziešanas iemesls arī nav kādas nesaskaņas, bet gan principa jautājums.

  Turpmākā popularitāte neskaidra

  Tirgus sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS partiju popularitātes mērījumos Kaimiņa partija pirmo reizi tika iekļauta šogad jūnijā, kad gatavību balsot par to pauda 8% aptaujāto. Vēlāk šis reitings nokritās līdz 6% un 5%, bet tas uzkāpa atpakaļ līdz 6%.

  Turpmāko partijas reitingu pašlaik gan ir grūti prognozēt, jo vairāku biedru aiziešana ir būtisks pavērsiens, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” sacīja SKDS direktors Arnis Kaktiņš. Līdzšinējos Kaimiņa partijas reitingu panākumus viņš skaidroja ar to, ka Latvijā ilgstoši daļa balsstiesīgo ir nepamierināti ar stāvokli valstī un parlamenta un valdības darbu. Līdz ar to ir izteikta vēlme pēc pārmaiņām, ko mēdz izmantot politiķi.

  Pašreiz notiekošais partijā “KPV LV” būs mazinājis iespējas tai izmantot neapmierināto vēlētāju potenciālu, lēš Kaktiņš.

  Jau ziņots, ka četri “KPV LV” valdes locekļi - Ilmārs Poikāns jeb Neo, Marita Eisaka, Uldis Neilands un Armands Kincs - nolēmuši partiju pamest.

  Artusa Kaimiņa veidotā partija KPV oficiāli dibināta maija sākumā, un uz tās dibināšanas kongresu ieradās vairāki simti cilvēku. Kaimiņa partija grasās startēt gan 2017.gada pašvaldību vēlēšanās, gan nākamajās Saeimas vēlēšanās.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti