4. studija

Obligātais remonts virtuvē: kad un kam būs jāmaina tvaika nosūcēji?

4. studija

Spēlē "Mana dziesma" - grupa "Tumsa".

Dūmi un smaka: granulu ražotne piekvēpina Mežaparku.

No ostas pārcēlusies ražotne piekvēpina Mežaparku; Vides dienests uzdod laboties mēneša laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Mežaparka iedzīvotājiem un garāžu kooperatīva lietotājiem jau vairākus mēnešus ik dienu ir jāpavada dūmos un smirdoņā blakus esošās granulu rūpnīcas dēļ. Šī kurināmās koksnes granulu ražotne agrāk atradās Rīgas brīvostas teritorijā, bet tagad Mežaparkā, turklāt tai ir problēmas ar iekārtām. Vides dienests gan mierina, ka dūmi cilvēkiem nav bīstami, bet uzņēmumam uzdots problēmas novērst. 

 “Kopš augusta mums blakus darbojas granulu ražotne, katru dienu kūp tās skurstenis. Garāžu kooperatīva biedri un tuvējo māju iedzīvotāji sūdzas par gaisa kvalitāti. Vējš šos dūmus un skaidu daļiņas atpūš līdz mums un apkārtējām mājām,” raidījumam stāstīja kooperatīva biedrs Aleksandrs.

“Izdalās sēra dioksīds un dažādas kancerogēnas vielas, kas ir cilvēkiem bīstamas, un mēs gribam pievērst attiecīgo dienestu uzmanību, lai vai nu šī ražotne tiek slēgta, vai arī uzņēmumam tiek uzdots uzlikt šim skurstenim kādu Eiropas Savienības prasībām atbilstošu filtru,” sacīja Aleksandrs.

Granulu ražotājs “Baltic Biogran”, kura darbības dēļ vietējā mikrorajona iedzīvotājiem ir jāelpo skaidu putekļi un dūmi, komentārus raidījumam divu nedēļu laikā tā arī nesniedza. 

Valsts vides dienestā savukārt raidījums noskaidroja, ka ražotnē ir problēmas.

Dienesta Lielrīgas reģionālās pārvaldes pārstāvis Elmārs Jasinskis raidījumam pastāstīja, ka ražotne noputināja “ar skaidām kā savu teritoriju, tā arī kaimiņu teritoriju, un mēs esam uzsākuši administratīvo lietvedību pret viņiem un, protams, viņiem ir jāsakārto savi filtri tā, lai šīs skaidas neput tur, kur viņām nevajadzētu būt”.

“Naudas sods vēl nav, ir uzsākta administratīvā lietvedība, tiks pieņemts lēmums, ka viņiem ir jāsaved kārtībā sava ražotne līdz 30.novembrim, tas attiecas ne tikai uz skaidām, bet mēs esam izgājuši kompleksi pa visām iekārtām - tātad viņiem ir jāveic mērījumi, atbilstoša modelēšana, lai varētu precīzi, darbojoties pie pilnas noslodzes, pateikt, kas un no kurienes viņiem tur rodas,” pastāstīja Jasinskis.

Ja uzņēmums prasības nepildīs, “lēmums varētu būt par darbības apturēšanu”.

Līdz 30.novembrim vēl mēnesis, taču garāžu kooperatīva lietotāji jau tagad ir nobažījušies, ka šie dūmi ir cilvēkam bīstami.

Vides dienesta pārstāvis gan mierina, ka atkritumus uzņēmums nededzina, pārbaudēs noskaidrots, ka tās pašas granulas, ko uzņēmums ražo, tas izmanto arī savas apkures vajadzībām un tālāk ciklā žāvējot šīs skaidas.

Valsts vides dienests uzsvēra, ka granulām netiek pievienotas ķimikālijas un cilvēku veselībai šie dūmi nav bīstami.

Agrāk šī ražotne atradās Rīgas brīvostas teritorijā, tagad - elitārajā Mežaparkā, kur baudīt dabu un mieru. VVD skaidro, ka atbilstoši teritoriāliem plānojumiem gan šāda ražotne, gan autoserviss “paiet zem vienas mērauklas apakšā”.

“Protams, labāk būtu, ka viņi būtu kaut kur ārpus apdzīvotām vietām, bet diemžēl tas teritoriālais plānojums - kāds viņš ir, tāds ir, un uzņēmējs izmanto visas savas iespējas,” atzina Jasinskis.

Valsts vides dienests granulu ražotājam ir uzdevis pienākumu līdz 30.novembrim situāciju savest kārtībā, ja uzņēmums to neizdarīs, tad ražotne var tikt slēgta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti