Panorāma

Latvijas skolu karte

Panorāma

Ivana nāve rosina jautājumu par sabiedrības atbildību

Turpinās atkritumu izvešana no nelegālās novietnes Slokā

No nelegālās novietnes Slokā izvestas jau 4500 tonnas atkritumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

No nelikumīgās atkritumu novietnes Slokā nedēļas laikā izvestas aptuveni 4500 tonnas atkritumu. Laukums pilnībā varētu attīrīt vēlākais nākamnedēļ - tā otrdien, 11.jūlijā,  žurnālistiem norādīja darbu veicēji, kompānija “Clean R”.

Slokas nelegālo atkritumu novietni jūnija vidū atklāja milzu ugunsgrēks. Pēc ugunsgrēka no 23 000 tonnu atkritumu pāri palika aptuveni 14 000 tonnu. Lai nelegālo atkritumu glabātavu sakoptu, valsts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīrusi 700 tūkstošus eiro. Iepirkumā uzvarējusi firma «Clean R», kam novietne jāsatīra viena mēneša laikā.

Aizvestie atkritumi pašlaik nogādāti pagaidu uzglabāšanas vietā Getliņos.

“Esam arī izlaiduši pirmās kravas caur šķirošanas līnijai, samaluši dedzināšanai, kas bija maļams, nodevuši analīzēm šo materiālu, lai konstatētu, vai nav kaut kādi ķīmiskie savienojumi, kādēļ viņus nedrīkstētu dedzināt,” stāstīja  “Clean R” valdes loceklis Guntars Levics.

“Kaut kāda maza daļa nonāk arī mūsu šķirošanas centrā, kur ar rokām šķiro nost pudeles un cita veida iepakojumu, kas vēl ir nododams pārstrādei,” norādīja Levics.

Viņš atklāja, ka materiāls ir mazliet vairāk apdedzis, nekā bija gaidīts, tādēļ arī otrreizējai pārstrādei nododamo atkritumu nav tik daudz, kā cerēts. Bet visi izvešanas darbi no nelegālās novietnes rit pēc plāna.

Tikmēr par vidi atbildīgā ministrija izmeklējusi Valsts vides dienesta darbu saistībā ar Slokā atklāto nelegālo atkritumu novietni – gan gadu pirms notikuma, gan šajā pavasarī un pēc ugunsgrēka. Būtiski pārkāpumi dienesta darbā nav konstatēti. Taču ministrija uzskata, ka līdz galam nav izvērtēta Jūrmalas pilsētas domes atbildība.

Jau ziņots, ka 18. jūnijā Jūrmalā izcēlās ugunsgrēks nelegālajā atkritumu glabātavā. Cietušo ugunsgrēkā nebija. Nodegušajā Jūrmalas atkritumu glabātavā ir atrasti arī bīstamie atkritumi, piemēram, baterijas, aerosola pudeles un elektrības vadi. Vides dienests lēš, ka ugunsgrēkam būs ilgtermiņa ietekme uz gruntsūdeņiem.

Firma - atkritumu īpašniece savu vainu notikušajā nesaskata.  Uzņēmums "Prima M", kas saimnieko šajā teritorijā, atteicies to attīrīt.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti