No nākamā gada vairs nebūs valsts atbalsta par privātajiem bērnudārziem un auklēm

No nākamā gada tiks pārtraukta privāto bērnudārzu dotēšanu, šādu vairāku ministriju ierosinājumu otrdien atbalstīja valdība.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Finanšu ministrija sagatavojušas ziņojumu par bērnudārzu pieejamības problēmas risināšanu.

Ministrijas ir aprēķinājušas, ka pašvaldības atbalsta apjoms gadā bērniem, kuriem provizoriski netiks nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā, un viņi mācīsies privātajos bērnudārzos, ir 21,3 miljoni eiro. Pērn un 2015.gadā valsts atbalstīja pašvaldības, taču tagad ministrijas rosina dotēšanu pārtraukt.

Kopumā ministrijas piedāvāja četrus variantus - līdzfinansēt pašvaldību 40% apmērā, kas prasītu 8,5 miljonus eiro, 30% apmērā jeb 6,3 miljoni eiro, 20% apmērā jeb 4,2 miljoni eiro vai nelīdzfinansēt vispār. Ministrijas, "ņemot vērā valsts budžeta līdzekļu ierobežotību", virzīja ceturto variantu, ko valdība arī apstiprināja.

Valstī būtu jāturpina veicināt alternatīvo bērnu aprūpes pakalpojumu attīstību, bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrāciju un regulāru to darbības uzraudzību, norāda ministrijas. Līdz ar to 2016.gadā un turpmāk ik gadu šim mērķim būtu nepieciešams papildu finansējums 29 771 eiro.

Savukārt izglītības kvalitātes valsts dienestam reģistra kārtošanas funkcijas izpildes nodrošināšanai kopā 2016.gadā nepieciešami 26 296,52 eiro, bet uzraudzības pakalpojuma reģistra sadaļas administrēšanai 2016.gadā ir nepieciešama viena papildu štata vieta, kas gadā izmaksātu 17 479,84 eiro.

Tiks izstrādāti Ministru kabineta noteikumi par kārtību un metodiku, kādā pašvaldība atbilstoši tās vidējām izmaksām sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajam bērnudārzam.

Jau vēstīts, ka 2013.gadā bērnudārzu sistēmas sakārtošanā iesaistījās valsts. Toreiz ieviestais atbalsts paredz, ka katram bērnam, kurš netiek pašvaldības dārziņā un tāpēc dodas uz privāto, valsts sedz līdz 142 eiro no mēneša maksas.

Kopā ar pašvaldības dotāciju atbalsta summa nedrīkst pārsniegt 228 eiro mēnesī Rīgas plānošanas reģiona bērniem un 185 eiro pārējā Latvijā. Ja privātā bērnudārza maksa ir lielāka, starpība jāsedz vecākiem.

Nākamajā gadā šo valsts atbalstu, iespējams, apturēs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti