Sadaļas Sadaļas

No nākamā gada būs lielāki ģimenes pabalsti par katru bērnu

Saeima ceturtdien, 6.maijā, otrajā – galīgajā – lasījumā grozīja Valsts sociālo pabalstu likumu, mainot ģimenes valsts pabalsta apmēru un tā piešķiršanas nosacījumus, paredzot, ka būs lielāki ģimenes valsts pabalsti par katru bērnu.

Ar grozījumiem noteikts, ka no 2022. gada 1. janvāra ģimenes par vienu bērnu līdz 20 gadu vecumam saņems 25 eiro mēnesī, par diviem bērniem līdz 20 gadu vecumam – 100 eiro (50 eiro mēnesī par katru bērnu), bet par trīs bērniem līdz 20 gadu vecumam – 225 eiro mēnesī (75 eiro par katru bērnu), informēja Saeimas Preses dienests.

Par četriem un vairāk bērniem ģimenes saņems 100 eiro par katru bērnu.

Līdz šim pabalsta apmērs mēnesī tika noteikts atkarībā no bērnu skaita ģimenē un dzimušā bērna kārtas numura, savukārt piemaksas apmērs ir atkarīgs no tā, par cik bērniem vecumā līdz 20 gadiem konkrētam saņēmējam ir piešķirts pabalsts. Ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu ģimenē bija 11,38 eiro, par otro bērnu – 22,76 eiro, par trešo bērnu – 34,14 eiro, bet par ceturto un katru nākamo bērnu – 50,07 eiro mēnesī.

Par četru bērnu audzināšanu vecāki saņem arī 116 eiro piemaksu.

Tātad kopā par četriem bērniem ģimenes valsts pabalstā mēnesī saņem 234 eiro, bet līdz ar izmaiņām tā saņems 400 eiro.

Ģimenes valsts pabalstu piešķir par katru ģimenē audzināmo bērnu no viņa viena gada vecuma sasniegšanas dienas līdz 15 gadu vecumam. 

Ja bērns pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas turpina mācīties vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, pabalstu turpina izmaksāt līdz 20 gadu vecuma sasniegšanai, ja viņš nav stājies laulībā, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Lai sakārtotu atbalsta sistēmu un vienlaikus noteiktu lielāku finansiālo atbalstu ģimenēm ar bērniem, grozījumi paredz, ka no nākamā gada pabalsta apmērs būs atkarīgs no audzināmo bērnu skaita.

Tomēr ģimenes pabalsta apjoms pieaugs ne visiem. Aptuveni 7% ģimeņu pabalsta apmērs samazināsies par 10 līdz 25 eiro. Tas saistīts ar to, ka pašreizējā sistēmā, vecākajam bērnam kļūstot pilngadīgam, par jaunākajiem vecāki turpināja saņemt lielāku pabalsta summu atbilstīgi bērna piedzimšanas kārtas skaitlim. Taču, ja bērns turpinās mācības augstskolā, iecere paredz ģimenei to kompensēt ar īpašu stipendiju daudzbērnu ģimeņu bērniem.

Pabalstu palielināšanai no valsts budžeta ik gadu būs jāatvēl par 81 miljonu eiro vairāk nekā līdz šim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt