No «McDonald’s» kā morālo kaitējumu piedzen 30 000 latu

Atrās ēdināšanas uzņēmumam „McDonald’s” pārstāvniecībai Latvijā būs jāmaksā 30 000 latu liela kompensācija savai bijušajai darbiniecei Innai Timofejevai par gūto traumu darba laikā un tās izraisītajām sekām, ceturtdien nolēma Rīgas apgabaltiesa. Abas puses pieļauj, ka tiesas lēmumu pārsūdzēs.

Tiesa atbalstīja prasītāju iesniegumu pret „McDonald’s” pārstāvniecību Latvijā SIA „Premier Restaurants Latvia”, ka tai ir jāuzņemas atbildība par to, ka Timofejeva pēc paslīdēšanas uz mitras grīdas darba vietā kļuva par otrās grupas invalīdi, kā arī viņai ir noteikts 70% darba spēju zudums.

Timofejeva un viņas aizstāvji gan tiesā prasīja miljonu latu lielu kompensāciju.

Abu pušu mēģinājumi panākt izlīgumu līdz šim ir bijuši neveiksmīgi. Prasītāja puse gan apgalvo, ka „McDonald’s” centieni esot bijuši formāli.

Tiesa nolēma par labu Timofejevai piedzīt arī visu prasīto zaudējumu atlīdzinājumu, līdz ar to viņa kopumā saņems gandrīz 37 000 latu.

Timofejevas advokāte Rada Matjušina skaidroja, ka viņas kliente neesot bijusi intstruēta par darba drošību. Uzņēmuma instruktāžas žurnālā Innas Timofejevas paraksts gan esot bijis, bet ekspertīzē secināts, ka tas ir viltots. Tas arī esot bijis pamats prasībai tiesā.

„Jautājums būs tikai par morālo kaitējumu, jo uz doto brīdi tie 30 000 kā morālais kaitējums nesegs ārstniecības izdevumus nākotnē, kas Innai Timofejevai būs paredzēti līdz mūža beigām,” norāda Matjušina. Viņa arī norāda, ka tiesas spriedumu, visticamāk, pārsūdzēs.

“McDonald's” pārstāvji paziņojumā medijiem pauduši nožēlu par bijušās darbinieces veselības stāvokli, vienlaikus uzsverot, ka tiesas lēmums bijis šokējošs. Tādēļ arī uzņēmums izskatīs iespējas to pārsūdzēt.

Nelaime notika 2009.gada 4.decembrī. Pēc kritiena Timofejevas veselības stāvoklis strauji pasliktinājās. Laika gaitā viņai tika izgrieztas divas ribas un arī pašreiz ir vajadzīga viena operācija. 2010. gada viņai bija konstatēta arī kāda nerva saslimšana, kas nav ārstējams un radies pēc kritiena darba vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt