No maija Zaķusalas tornis uz vairākiem gadiem tiks slēgts apmeklētājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saistībā ar pārbūves darbiem Zaķusalas televīzijas torņa publiski pieejamā daļa un skatu laukums 5. maijā tiks slēgts apmeklētājiem. VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) pieļauj, ka torņa publiskā daļa apmeklētājiem varētu būt slēgta pat piecus gadus.

Pērn torni ir apmeklējuši nepilni 30 000 apmeklētāju, aptuveni trešā daļa no tiem bijuši skolas vecuma bērni, savukārt pārējie – pieaugušie, informē LVRTVC. Tradicionāli visvairāk apmeklētāju tornī viesojas vasaras un rudens mēnešos, bet ikdienas apmeklēju skaits vairākkārt palielinās valsts svētku laikā novembrī, kad tornis atvērts arī nakts stundās.

Torņa skatu laukuma pēdējā darba diena būs 4. maijs, kad no rīta augstākajā karoga mastā Eiropas Savienībā tiks pacelts valsts karogs, bet torņa pakājē notiks Baltā galdauta brokastis. Televīzijas (TV) torņa skatu laukums līdz pat 4. maijam būs atvērts apmeklētājiem katru dienu no 10.00 līdz 19.00.

Tornis un ekskursiju birojs darbību uzsāka pērnā gadsimta astoņdesmito gadu otrajā pusē. Sākotnēji torņa tehnoloģiskais uzdevums bija nodrošināt radio un televīzijas apraidi valstī. Mūsdienās TV tornis vēl arvien ir augstākais tornis Eiropas Savienībā, turklāt ir kļuvis par nozīmīgāko elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzēju kolokācijas punktu Baltijā, kas nodrošina gan radio un televīzijas apraidi pusei valsts teritorijas, gan datu pārraides, datu centra un cita veida elektronisko skaru pakalpojumus.

Torņa pārbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana  nepieciešama, lai atjaunotu torņa infrastruktūru kopumā, izveidotu apmeklētājiem pievilcīgu un mūsdienīgu zinātnes un inovācijas centru un tūrisma objektu, tostarp izveidojot papildu skatu laukumus, kā arī izveidotu vienotu biroju LVRTC darbiniekiem. Līgums par būvprojekta izstrādi tika noslēgts 2017. gadā.

Šī gada sākumā, atbilstoši Publisko iepirkumu likumam, tika izsludināts slēgts konkurss “Rīgas radio un televīzijas stacijas pārbūve”. Paredzams, ka pēc publiskās daļas slēgšanas tornis, administratīvā ēka un arī teritorija tiks gatavota pārbūves darbiem, kas atkarībā no iepirkuma gaitas varētu sākties jau šogad un ilgt līdz pat pieciem gadiem.

Plānots, ka torņa rekonstrukcija izmaksās aptuveni 50 miljonus eiro. Zaķusalas tornis, kas ir Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārraudzībā,  nodrošina televīzijas un radio apraidi, kā arī datu centra un serveru izvietošanas pakalpojumus virknei starptautisko elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti