Dienas ziņas

Leģionāru slimība – 11 nāves gadījumi

Dienas ziņas

Visi slimo, NMPD lūdz zvanīt tikai ārkārtas gadījumā

No krastiem izgājusi Tērvetes upe

No krastiem pie Bramberģes izgājusi Tērvetes upe

Tērvetes upē pie Bramberģes ūdens līmenis pēdējā nedēļā kāpis par nepilniem diviem metriem, un tas turpina paaugstināties, applūdinot palienes un citas zemākās vietas.

Lauka vietā ezers – apmēram tā var raksturot ainavu netālu no tilta pie Bramberģes ciema, kur šodien Tērvetes upe izgājusi no krastiem. Pirmdien pulksten 15 ūdens līmenis tur bija 2,93 metri virs novērojumu stacijas nulles atzīmes. 2010. gada lielajos pavasara palos tas sasniedza 3,35 metrus.

Upes pārplūšanas dēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis dzeltenās pakāpes brīdinājumu Dobeles un Jelgavas novadā.

Tērvete ir Svētes kreisā krasta pieteka, savukārt Svēte ietek Lielupē.

Jelgavas novada Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Jaundāldere norādīja: "Pašlaik nav konstatēts, ka ir apdraudēti iedzīvotāji vai nepieciešama to evakuācija, kuru dzīvesvieta atrodas tuvu upei. Šobrīd arī no iedzīvotajiem nav saņemti signāli, ka viņiem nepieciešama palīdzība."

Pašreizējais ūdens līmeņa kāpums ir saistīts ar pēdējā laika atkusni. Ūdens līmenis kāpa gan Zemgalē, gan Kurzemē. Taču Kurzemē tas jau sācis kristies.

Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis skaidroja: "Savukārt Zemgale ir tik līdzena, ka paiet vairākas dienas, kamēr visi kušanas ūdeņi pa grāvīšiem, mazām upītēm, laukiem nonāk lielākās upēs un ūdens līmenis šobrīd tur sasniedz maksimumu."

Tā kā ir iestājies sals, plaši plūdi pagaidām nedraud, saka Bricis. Kā novēroja LTV filmēšanas grupa, netālu no Bemberģes applūdis arī kāda lauku ceļa posms.

Filmēšanas laikā LTV novēroja, kā vismaz viens auto ar piepūli tika pāri šim posmam. Taču situācija var kļūt sarežģītāka gadu mijā.

Bricis skaidroja, ka tad būs lielāks palu risks, jo valstī būs ievērojami siltāk, vietām pat tuvu 10 grādiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti