Rīta Panorāma

Telefonitervija ar Ināru Šuri

Rīta Panorāma

Rīgas Doma kora skolas džezisti uzstāsies Ziedoņa zālē

Intervija ar Ilzi Cīruli

No krāpšanās ar kases aparātiem valsts dienā zaudē pusmiljonu eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

No krāpšanās ar kases aparātiem rezultātā valsts budžets zaudē vidēji pusmiljonu eiro dienā, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ilze Cīrule.

Pēc viņas teiktā, problemātiskākās jomas saistībā ar kases aparātu izmantošanu ir mazumtirdzniecība, arī sabiedriskā ēdināšana.

VID vadītāja atzīmēja, ka tuvākajā laikā - līdz Jāņiem - dienests plāno nākt klajā ar jauniem konstatētiem pārkāpumiem saistībā ar kases aparātu izmantošanu ēdināšanas jomā. "Mēs ceram, ka būs gadījumi, kurā atbildīgās personas saņems sodu," teica Cīrule.

Viņa piebilda, ka VID neatkāpsies no tā, lai kases aparātu reforma tiktu īstenota pašlaik plānotajā termiņā - no šā gada 1.jūlija. Lēmums par reformu pieņemts jau pirms pāris gadiem, un to atlikt vairs nevajadzētu.

Jau ziņots, ka 2014.gadā plašu rezonansi sabiedrībā izsauca tā saucamā "Gan Bei" lieta. Lai izvairītos no nodokļu samaksas, ēdināšanas uzņēmumā izstrādāta programma, ar kuru varēja samazināt oficiāli uzskaitītos dienas ieņēmumus. Izmeklēšanā izdevās pierādīt, ka 2014.gada pirmajā pusē šādi izņemti vairāk nekā divi miljoni eiro.

Pirms vairāk nekā diviem gadiem pieņemts lēmums par kases aparātu reformu, kuras laikā Latvijā lietotos kases aparātus plānots nomainīt pret tādiem, kuros fiksētos datus sagrozīt ir ievērojami sarežģītāk nekā pašlaik. Taču vairākas uzņēmēju organizācijas reformu vēl arvien uzskata par sasteigtu un vēlas to atlikt.

Finanšu ministrijā (FM) un VID gan uzskata, ka kases aparātu reformas atlikšana nav pieļaujama, jo tādējādi kavējas ēnu ekonomikas apkarošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti