No jūlija policijas velopatruļas Rīgas centrā pastiprināti kontrolēs auto neatļautu apstāšanos un stāvēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 1. jūlija Rīgas pašvaldības policija (RPP) ievērojami palielinās velosipēdu patruļu skaitu ar mērķi pastiprināti kontrolēt automašīnu neatļautu apstāšanos un stāvēšanu uz ietvēm, velosipēdu ceļiem, speciālajās piegādes transporta stāvvietās un citās tam neparedzētās vietās Rīgas centrā, informēja RPP.

Policijā norādīja, ka tās novērojumi, kā arī iedzīvotāju ziņojumi liecina, ka Rīgas centrā autovadītāji joprojām bieži pārkāpj apstāšanās un stāvēšanas noteikumus. Tādēļ no 1. jūlija RPP ievērojami pastiprinās velosipēdu patruļu skaitu Rīgas centrā ar nolūku kontrolēt tieši šos pārkāpumus.

Pārkāpumu kontrolei ir izstrādāti vairāki patrulēšanas maršruti, lielākoties vēsturiskā centra robežās ielās, kur līdz šim biežāk konstatēti apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumi, piemēram, A. Čaka ielā, Lāčplēša ielā, Bruņinieku ielā un citviet.

Galvenie velopatruļu uzdevumi būs kontrolēt autovadītājus, kuri savus transportlīdzekļus novieto uz ietvēm un velosipēdu ceļiem, kā arī piegādes transporta stāvvietās. Vienlaikus kārtības sargi pievērsīs uzmanību tam, lai piegādes un pasta transports ievērotu noteikumus.

Par nepieciešamību ievērojami pastiprināt apstāšanās un stāvēšanas noteikumu kontroli policija lēma, jo novērojumi liecina, ka liela daļa uzskata – automašīnu drīkst novietot uz ietves vai velosipēdu ceļa, ja stāvēt paredzēts vien 5 vai 10 minūtes. Tāpat novērots, ka daļa autovadītāju izvēlas pārkāpt noteikumus pat tad, ja netālu ir brīva vieta maksas stāvvietā cerībā, ka policija nepaspēs piemērot sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti