No IeVP vadītājas gaidīs aktīvāku darbu ar ieslodzītajiem

Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadītāja amatā jau nākamnedēļ varētu stāties ilggadējā pārvaldes darbiniece Ilona Spure, kuras kandidatūru Tieslietu ministrija (TM) atzinusi par labāko cietumu reformas īstenošanai. Ministrija no jaunās pārvaldes vadītājas gribētu sagaidīt aktīvāku darbu ar ieslodzītajiem, lai pēc iznākšanas tie nebūtu sabiedrībai bīstami.

Pedagoģijas maģistre Ilona Spure Ieslodzījuma vietu pārvaldē strādā jau teju 20 gadu, un pēdējos sešus gadus vada pārvaldes Resocializācijas dienestu, kas palīdz ieslodzītajiem sagatavoties dzīvei ārpus cietuma.

TM vadība Spures darbu šajā amatā vērtē atzinīgi un vēlas, lai viņa to turpinātu arī visas pārvaldes vadībā. Tieslietu ministra padomnieks Jānis Tomels stāsta, ka TM un Spures redzējums uz profesionālo jomu ir līdzīgs: „Sakrīt ministrijas vadības un Ilonas Spures vērtējums par to, kā nākotnē jāattīstās sodu izpildes sistēmai. Sodu izpildes vietām noteikti ir jāmainās. Cilvēku nosodot uz kaut kādiem gadiem ar brīvības atņemšanu, tas nenozīmē, ka viņš ir vienkārši jāiesloga cietuma četrās sienās. Tas nozīmē, ka ar cilvēku visu šo ieslodzījuma laiku ir aktīvi jāstrādā, lai tajā brīdī, kad viņš ir sodu izcietis, viņš vairs nebūtu sabiedrībai bīstams un viņam būtu mazāka iespēja vēlreiz atgriezties ieslodzījuma vietā.”

Iepriekšējo IeVP priekšnieku Visvaldi Puķīti, kurš šajā amatā sabija sešus gadus, tieslietu ministrs Jānis Bordāns atlaida par slepus no ministrijas bez konkursa slēgtiem nodomu protokoliem ar uzņēmējiem saistībā ar jaunā Olaines cietuma būvniecību. Jāpiebilst, ka Puķītes krēsls nopietni sašūpojās jau pirms diviem gadiem, kad disciplinārlietu pret viņu ierosināja toreizējais ministrs Aigars Štokenbergs. Toreiz gan Puķīte tika cauri ar algas samazinājumu.

Tagad kopš atvaļināšanas Puķīte no jebkādas komunikācijas ar medijiem izvairās: „Es ar presi patlaban nekomunicēju. Nebūs nekādu komentāru no manis.”

Uzreiz pēc Puķītes atvaļināšanas TM uzskatīja, ka par pārkāpumiem atbrīvotajam Ieslodzījuma vietu pārvaldes šefam izdienas pensija nepienākas. Tomēr tagad Tomels atzīst, ka pēc konsultācijām ar Labklājības un Iekšlietu ministrijām nolēmuši pensiju tomēr neatņemt: „Varbūt arī, ka tīri cilvēciski tas ir pat labi. Ja viņam nepienāktos šī izdienas pensija, sanāktu, ka viņš ir sodīts divreiz - pirmoreiz ar disciplinārsodu un dienesta zaudēšanu, otrreiz ar pensijas atņemšanu. Tā kā likums nepasaka, ka šī izdienas pensija ir jāzaudē, mēs secinām, ka viņš to saņems arī pēc šī dienesta zaudēšanas.”

Tikmēr IeVP pie jaunas vadības varētu tikt jau nākamnedēļ. Ja valdība otrdien apstiprinās Ilonas Spures kandidatūru, viņa darbu pārvaldes priekšnieces amatā sāks jau 18.jūlijā. Savukārt no dienesta atvaļinātais Puķīte tieslietu ministra lēmumu tiesā var pārsūdzēt līdz 27.jūlijam. Līdz šim viņš to nav darījis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti