No «E-partika.lv» noliktavas izņem 1616 kilogramus pārtikas; vietnē aicina neiepirkties

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), saņemot sūdzību par bojātas vistas gaļas iegādi interneta veikalā "e-partika.lv", veica ārpuskārtas pārbaudi, kuras laikā no apgrozības kopumā izņēma 1616,8 kilogramus pārtikas produktu, informēja PVD. Uzņēmuma veikals-noliktava darbu pārtraukusi, un dienests aicina vietnē "e-partika.lv" neiepirkties.

No veikala-noliktavas izņemti kopā 82 nosaukumu produkti, no tiem 17 bija augu izcelsmes produkti, bet pārējie - dzīvnieku izcelsmes produkti.

PVD inspektori, veicot izsekojamību internetā un pārbaudot uzņēmumu pēc PVD datu bāzes, konstatēja, ka piegādātājs ir SIA “Fresh&more” ar veikalu-noliktavu Lubānas ielā. Inspektori arī atklāja, ka minētais uzņēmums noteiktajā kārtībā nav reģistrējis darbību PVD Uzņēmumu reģistrā.

Pārbaudes laikā tika konstatēti vairāki pārkāpumi, kas būtiski ietekmē pārtikas produktu nekaitīgumu un drošumu. Veikalā esošajiem produktiem nevarēja uzrādīt pavaddokumentus, produktu izcelsme nebija nosakāma, daži produkti bija bez pievienotiem marķējumiem. Tāpat pārbaudes laikā atklājās, ka veikala-noliktavas telpās lielā daudzumā ir produkti ar beigušos derīguma termiņu vai kuru derīguma termiņš nav nosakāms, kā arī to, ka lielai daļai produktu derīguma termiņš ir viltots.

Piemēram, tirdzniecības zālē saldēšanās vitrīnā bija 158 kilogrami dzīvnieku izcelsmes produktu, kuriem derīguma termiņš bija beidzies 14.07.2020, tostarp saldētai gaļai ar atkārtotas sasaldēšanas pazīmēm, bojātos iepakojumos.

Produktu uzglabāšanā netika ievērota norādītā uzglabāšanas temperatūra, gaisa temperatūra veikala-noliktavas telpās bija +35,6 grādi pēc Celsija. Produktu iepakojumi, plauktu virsmas bija netīras, ar biezu putekļu kārtu.

Uzņēmuma veikala-noliktavas darbs pašlaik pārtraukts. Uzsākta administratīvā lietvedība. Savukārt interneta vietne "e-partika.lv" iekļauta to interneta veikalu sarakstā, kuros iedzīvotājus aicina neiepirkties.

PVD aicina patērētājus būt piesardzīgiem un neiegādāties nezināmas izcelsmes, apšaubāmas kvalitātes pārtikas produktus no PVD nereģistrētiem pārtikas produktu ražotājiem un izplatītājiem. Nezināmas izcelsmes produkti apdraud patērētāju veselību, jo tie var būt ražoti, pārvadāti un izplatīti nepiemērotos higiēnas apstākļos un neatbilstošā temperatūrā, pieļaujot pārtikas piesārņojuma risku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt