Sadaļas Sadaļas

No digitālām mērījumu laboratorijām līdz robotizētām frēzēm – Ogres tehnikumā iegulda 12 miljonus

Lielas pārmaiņas sagaidījis Ogres Valsts tehnikums – pēc divu gadu būvdarbiem šonedēļ durvis vērs tehnikuma vienotais mācību komplekss. Tas nozīmē, ka topošie mežsaimnieki, namdari, dizaineri, pavāri un citi studenti Ogrē beidzot mācīsies zem viena jumta. Jaunajās telpās ieguldīti 10 miljoni Eiropas Savienības fondu naudas, bet vēl par diviem miljoniem eiro iegādātas jaunas iekārtas, kas ļaus gan paplašināt prasmes esošajiem studentiem, gan nākotnē atvērt jaunas mācību programmas.

Dienā, kad Latvijas Radio viesojas Ogres Valsts tehnikumā, topošie viesmīļi un pavāri gatavojas jauno telpu atklāšanai. Viņi paši gatavos ēdienu un uzņems viesus. Jaunās telpas nupat sākuši apgūt arī 2.kursa studenti Nate un Saulvedis. “Domāju, ka nebūs tik traki kā bija vecajā skolā, bet šeit būs labi,” saka Nata. Saulvedis piebilst: “Un jauns aprīkojums – tas arī būs citādāk.” Arī Nata piekrīt, ka ar jauno aprīkojumu būs interesantāk mācīties: “Varbūt beidzot apmācīs ar kaut ko jaunu strādāt.”

Topošie pavāri tikmēr pēta jaunos ledusskapjus, saldētavas un plītis. Viņu vidū 3.kursa students Emīls: “Liels prieks, ka varēs strādāt ar šādām iekārtām. Beidzot būs normāli darba apstākļi. Varēsim darīt savu darbu pilnvērtīgi. Nav jādala viena plītiņa uz desmit cilvēkiem.”

„Vecajās telpās mums, pavāriem, vispār nebija laboratorijas. Mēs pielāgojāmies un strādājām konditoru laboratorijā,” par jaunajām telpām gandarīta arī pasniedzēja Māra Strazdiņa. „Nebūs jājaucas pa dažādām telpām vai vienam otram bļoda jāņem nost. Būs katram sava,” viņa smejoties piebilst.

Ogres Valsts tehnikumu izveidoja 2011.gadā, apvienojot Ogres profesionālo vidusskolu, Ogres amatniecības vidusskolu un Ogres meža tehnikumu. Līdz šim studenti mācījās trīs dažādās pilsētas vietās. Jaunā skola slejas pašā Ogres pievārtē, Tīnūžu pagasta Aizupēs. Tā tapusi, pārbūvējot kādreizējo Ogres meža tehnikuma ēku.

Ogres meža tehnikums pirms pārbūves

Ēkas piecos stāvos vienkop ir visas mācību telpas no matemātikas līdz datoru klasēm, no mērījumu digitālās laboratorijas elektronikas inženieriem līdz gleznošanas telpām un fotostudijai topošajiem dizaineriem.

Kopskaitā telpas paredzētas vairāk nekā deviņiem simtiem studentu. “Mums ceturtais stāvs mākslas programmai, otrais stāvs un angārs – mežsaimniecības programmai, otrais stāvs – elektronikai un datorsistēmām, pirmais – vispārizglītojošiem mācību priekšmetiem un trešais stāvs apģērbu dizainam un arī vispārizglītojoši mācību priekšmeti,” stāsta skolas projektu vadītāja Sigita Jasinska.

Desmit miljoni eiro no Eiropas Savienības reģionālās attīstības fonda ieguldīti pašas ēkas pārbūvē, bet par diviem miljoniem iegādātas jaunas modernas iekārtas. Dizaina un mākslas programmu vadītāja Velga Kaļeiņikova rāda robotizētu frēzi, ar ko mācīsies strādāt dizaina studenti: “Šeit var mēs varēsim griezt arī biezākus materiālus, piemēram, organisko stiklu, dažādus plastikātus. Rezultātā varam izveidot saliekamu mēbelīti vai dažādas lampas.”

Ogres tehnikuma jaunās telpas

 

Jaunās iekārtas ir liels ieguvums arī mežsaimniecības programmām, kur studentiem uzcelts angārs ar plašām mācību zālēm topošajiem namdariem, galdniekiem, meža mašīnu speciālistiem. Mežsaimniecības izglītības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis izrāda piecas jaunās virpas, kādas Latvijā pagaidām ir vien dažas. Citās telpās viena pie otras rindojas daudzas citas nezinātājam svešas un šķietami sarežģītas iekārtas.

"Uz šo brīdi mēs varam izgatavot visu, izņemot liektās detaļas aplīmēt nevaram. Visas mēbeles principā izgatavot varam paši,” stāsta Miezis. Robotizētais kokapstrādes darbagalds ir viena no dārgākajām jaunajām iekārtām Ogres Valsts tehnikumā. Pateicoties tai, taps jauna, darba devēju pieprasīta programma – kokapstrādes operators.

Visas iekārtas iegādātas, saskaņojot ar tehnikuma padomi. “Tur ir pārstāvētas visas izglītības programmu profesionālās organizācijas, nozaru asociācijas.

Un mēs saskaņojām visas iekārtas ar nozaru asociācijām. Kopīgi izstrādājām stratēģiju, kopīgi strādājām pie tehniskā projekta un kopīgi uzraudzījām būvniecību,” stāsta direktore.

Skolas vadība cer, ka jaunās telpas ar modernajām iekārtām piesaistīs arī vairāk studētgribētāju. Jo, lai gan tehniskās izglītības popularitāte pamazām aug un darba devēji par absolventiem teju cīnās savā starpā, jaunieši nelabprāt izvēlas tādas smagas un sarežģītas profesijas kā kokapstrādi vai elektrotehniku.

Ar jauno telpu atklāšanu gan Ogres Valsts tehnikuma pārvērtības ir tikai pusē. Nākamajā plānošanas periodā skola cer saņemt apmēram 11 miljonus eiro dienesta viesnīcu pārbūvei, jaunai sporta zālei un pašiem savam kokvedējam.

Ogres Valsts tehnikuma jaunās telpas svinīgi atklās trešdien, 6.janvārī, bet mācības tur sāksies nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt