Panorāma

2019. gada budžetā trūkst 44,5 miljonu eiro

Panorāma

Saskata nepilnības "Rīgas satiksmes" uzraudzībā

Matīsa ielas depo iedzīvotāji

No dienesta dzīvokļa Matīsa ielas depo mēģina izlikt tur 55 gadus dzīvojušu ģimeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ugunsdzēsēju depo gadu desmitiem ir izmantoti ne vien primārajam mērķim, bet arī kā dzīvesvieta daudziem desmitiem ģimeņu. Nesen atklātais gadījums, kad Rīgā, Akmeņu ielas depo, deviņos dzīvokļos nelikumīgi mitinājušies iedzīvotāji, nav vienīgais. Pašlaik Nodrošinājuma valsts aģentūra, kuras pārvaldībā ir īpašumi, ko izmanto iekšlietu struktūras, tiesas ceļā mēģina panākt kādas ģimenes izlikšanu no depo Matīsa ielā. 

Visas Latvijas teritorijā ir aptuveni 90 dzīvokļi iekšlietu sistēmas darbinieku vajadzībām. Lielākā daļa šo dzīvokļu izvietota ugunsdzēsēju depo telpās. Dzīvokļus izmanto dienesta vajadzībām gadījumos, kad kādā Latvijas reģionā nākas piesaistīt darbiniekus no attālākiem novadiem. Taču netrūkst arī tādu depo, kuru dienesta dzīvokļos dzīvo iestāžu bijušie darbinieki vai ar iekšlietu struktūrām pilnīgi nesaistīti iemītnieki. 

"Visi šie līgumi vienmēr tiek slēgti terminēti, ne ilgāk par trīs gadiem, un visos līgumos ir noteikts, ka šis līgums ir spēkā ne ilgāk kā konkrētu laiku, tikai līdz brīdim, kamēr telpas nav nepieciešamas atkal iestādei," skaidroja Nodrošinājuma valsts aģentūras direktora vietniece Natālija Rateniece.

Taču dažiem iemītniekiem šajās vietās izdevies pavadīt lielāko mūža daļu. Koroļenko ģimene dzīvoklī virs Matīsa ielas ugunsdzēsēju depo dzīvo vairāk nekā 50 gadus. Allas Koroļenko tēvam - ugunsdzēsējam - šo dzīvokli Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piešķīra 1964. gadā. 

Alla turpināja te dzīvot arī pieaugot. Viņa strādāja par glābšanas dienesta dispečeri dienesta tālrunim 01. Vēlāk apprecēja ugunsdzēsēju šoferi, kurš šurp bija atsūtīts no Ukrainas. Šajā dzīvoklī ugunsdzēsēju depo ēkā uzauga abi viņu bērni.

"Pieraduši bijām. Vīrs strādāja lejā ugunsdzēsējos, es strādāju no sākuma te, pēc tam pārgāju uz Čiekurkalnu," stāstīja Koroļenko.

"Ugunsdzēsēju vadība bija ieinteresēta, lai es būtu te tuvumā, jo es biju vecākais autovadītājs un atbildīgais par tehniku. Viņiem bija ērti, ka es te esmu," piebilda Ivans Koroļenko.

Pašlaik dzīvoklī dzīvo ne vien abi pensionētie VUGD darbinieki, bet arī viņu dēls ar sievu un bērniem. Dēls kā bijušais Rīgas cirka darbinieks ugunsdzēsēju depo bēniņos iemitinājis arī 17 baložus, ko kopā ar bērniem dresē un uzstājas priekšnesumos ārpus Latvijas. 

Alla Koroļenko norāda - mēnesī par dzīvošanu maksā aptuveni 300 eiro. To, ka 55 gadus vēlāk īpašumu nāksies pamest, Allas ģimene nebija gaidījusi.

Nodrošinājuma valsts aģentūras praksē šis ir pirmais gadījums, kad iesaistījuši tiesu, lai varētu izlikt iemītniekus, kuriem beidzies īres līguma termiņš. Koroļenko ģimenei dzīvoklis bijis jāatbrīvo pērn, taču viņi to nav izdarījuši. 

Ģimene norāda, ka viņiem nav citas vietas, kurp pārcelties. Oļegs Koroļenko savukārt visvairāk satraucies par to, kas notiks ar vecākiem.

VUGD šo gadījumu nekomentē, sakot, ka īpašums nav viņu pārvaldībā. Tikmēr Nodrošinājuma valsts aģentūrā norāda, ka īrnieku izlikšana notiek pēc VUGD pieprasījuma, lai īpašumā varētu izmitināt potenciālos VUGD darbiniekus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti