No ārzemēm atbraukušajiem aizliedz izmantot sabiedrisko transportu

Valdība otrdien papildināja noteikumus par ārkārtējo situāciju, nosakot, ka personas, kuras atbraukušas no ārzemēm, nedrīkst izmantot sabiedrisko transportu.

Grozījumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju paredz, ka personām, kas ieradušās no ārvalstīm, ir pienākums nepakļaut citas personas inficēšanās riskam, samazinot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (neuzņemt viesus, nedoties privātās vizītēs u. c.), kā arī neizmantot sabiedrisko transportu.

KONTEKSTS:

Saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikti ierobežojumi, tajā skaitā aizliegti starptautiskie pasažieru pārvadājumi. Lai cilvēki varētu atgriezties mājās, notika Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operācija, kas noritēja līdz 30. martam.  Kopumā ar avioreisiem un ar prāmja reisiem atgriezās vairāki tūkstoši cilvēku.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti