Dienas ziņas

Grāmata bērnu medijpratībai

Dienas ziņas

Jaunās higiēnas prasības – pārbaudījums Pierīgas skolām

Persona ar GRT turpina integrāciju sabiedrībā

No aprūpes centra uz savu mitekli un darbu. Zinaīdas un Arnolda veiksmes stāsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Riņķu ģimene Daugavpils novada Kalupes pagastā, būdami ar garīga rakstura traucējumiem, veiksmīgi sākuši dzīvi ārpus aprūpes centra. Tolaik Arnolds strādāja vietējā zemnieku saimniecībā, bet Zinaīda vēlējās kļūt par apkopēju, un nu arī viņas vēlme ir piepildījusies.

Zinaīdu un Arnoldu Riņkus vietējo sociālās palīdzības iestāžu darbinieki sauc par īstu veiksmes stāstu. Pāris vairāk nekā pusgadu pilnīgi veiksmīgi un patstāvīgi dzīvo ārpus sociālās aprūpes centra, turklāt pašlaik abi ir arī nodarbināti. Zinaīda jau iepriekš bija minējusi, ka ļoti vēlētos strādāt par apkopēju. Nu viņa vairāk nekā divus mēnešus ir nodarbināta Valsts sociālās aprūpes centra Latgales filiālē “Kalupe”, kur Zinaīda palīdz ar uzkopšanas darbiem, saņemot par to algu.  

“Zinai tas darbs patīk, jo viņa to arī iepriekš ir darījusi. Kolektīvs viņai ir pazīstams: gan darbinieki, gan klienti. Tā kā problēmu nav absolūti nekādu. Tiek galā labi un varbūt pat citreiz var dot kādu padomu un pamācīt arī savu kolēģi,” stāsta ”Kalupes” Sociālās nodaļas vadītāja Dace Gadzāne.

Zinaīda strādā Nodarbinātības valsts aģentūras programmā bezdarbniekiem, kas iekļaujas algotos pagaidu sabiedriskajos darbos. Šogad šajā programmā ieviestas izmaiņas atalgojuma sistēmā, un šādi darbinieki, strādājot sešas stundas dienā, saņem atalgojumu 200 eiro apmērā iepriekšējo 8 darba stundu un 150 eiro atalgojuma vietā.

Pati Zinaīda ar darbu ir ļoti apmierināta un veic to ar vislielāko atbildību: “Es mazgāju grīdu, putekļus izslauku, puķes aplaistu, visu, ko vajag, to visu daru. Labi, jā, nekā mājās sēdēt. Es nevaru mājās sēdēt bez darbiem. Tagad dzīvošu savā dzīvošanā, i ļoti labi mums ar manu vīru.”

Sociālās aprūpes centrā “Kalupe”  pašlaik ir 203 klienti ar garīga rakstura traucējumiem.  Uz jau atrastu dzīvesvietu ārpus aprūpes centra gatavojas pārvākties viena kliente, taču kopumā izvērtēti atbilstībai dzīvot ārpus centra tiks aptuveni 30 cilvēki.

Daugavpils novads gatavojas potenciālo klientu izmitināšanai novadā, tam atvēlot slēgtās Nīcgales skolas ēku. “Tā bija renovēta un diezgan labā stāvoklī, pašlaik atstāta tur ir apkure, saglabāts aprīkojums, gan instalācijas elektrības, gan logi. Kaut vai šodien ej un dzīvo. Nedaudz tikai jāpielāgo tām vajadzībām, kas mūsu klientiem būs,” stāsta novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

Šāds risinājums, izmantojot slēgtu nesen renovēto skolu telpas sociālajiem pakalpojumiem, sasaucas arī ar jaunās izglītības ministres Ilgas Šuplinskas (Jaunā konservatīvā partija) jautājumu par nupat slēgto, bet nesen renovēto skolu tālāko izmantošanu. Daugavpils novada aktivitāte šajā gadījumā ir piemērs gan infrastruktūras tālākam pielietojumam, gan cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem integrācijas iespējām sabiedrībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti