Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Rīta Panorāma

Ārtroka veterāni «Elpa» atgriežas ar jaunu dziesmu

Ansi Ataolu Bērziņu atbrīvo no ieslodzījuma

No apcietinājuma atbrīvots 13.janvāra grautiņu lietā apsūdzētais Ansis Ataols Bērziņš

Piektdienas, 30.novembra, rītā no apcietinājuma atbrīvots 13. janvāra grautiņu lietā apsūdzētais Ansis Ataols Bērziņš, vēstīja Latvijas Televīzija.

Bērziņu pie ieslodzījuma vietas sagaidīja draugi, radinieki un 13.Saeimas deputāte Janīna Kursīte-Pakule. Ataols Bērziņš Latvijas Televīzijai teica, ka viņam piespriestais cietumsods ir bijusi politiska lieta, jo viņš veicis "sabiedrisku darbību".

“Tas, ka mani ielika cietumā, bija politiska lieta. Tā bija no manas puses sabiedriska darbošanās. Arī Indijā Gandija laikā cilvēkiem nācās par savu pārliecību, un viņi apzināti uz to gāja. Tā arī ir sabiedriskā darbība es uzskatu,” pauda Bērziņš.

KONTEKSTS:

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja un VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Tajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties "politiskajā trimdā". Šādos apstākļos Bērziņš 2016. gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017. gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Bērziņš Čehijā tika aizturēts 2017. gada 31. martā, un viņam tiesa bija piespriedusi vienu gadu un astoņus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu. Bērziņam pie ieslodzījumā pavadītā laika tika pieskaitīti arī tie mēneši, ko viņš pavadījis aiz restēm Čehijā.

Arī Rīgas apgabaltiesa 7. septembrī nolēma atstāt negrozītu Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas 16. jūlija lēmumu, ar kuru tika noraidīts 2009. gada 13. janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Bērziņa lūgums par pirmstermiņa atbrīvošanu. Valsts prezidents šogad neatsaucās Bērziņa apžēlošanas lūgumiem.

2 komentāri
Anonīms lietotājs 5789
Kā jau Ansis pats izteicās - ir nokauts vēl viens Latvijas patriots. Maz, ko piebilst.
Karlis Bruvers
Ja viņam princips "viens likums - viena taisnība visiem" ir svarīgs, tad lai to lūdzu attiecina arī pats uz sevīm.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti