No amata atstādina vardarbībā aizdomās turamo bērnunama vadītāju

No amata atstādināts bērnunama „Līkumi” direktors Juris Boķis, kuru kriminālprocesā tur aizdomās par vardarbību pret audzēkņiem. Šādu lēmumu piektdien, 26.janvārī, ārkārtas sēdē pieņēmusi Salas novada pašvaldība.

Salas pašvaldības priekšsēdētāja Irēna SproģeVita Anstrate

  “Šodien mēs [Boķi] atstādinājām. Vakar es gan jau biju parakstījusi rīkojumu, šodien manu rīkojumu apstiprināja dome un arī pieņēma lēmumu atstādināt no amata pienākumu pildīšanas,” informēja Salas pašvaldības priekšsēdētāja Irēna Sproģe („Vienoti mūsu novadam”).

  Boķa prombūtnes laikā direktora pienākumus pildīs centra sociālā pedagoģe Santa Bormane. “Sevi parādījusi ir kā labu darbinieci, un viņai ir arī atbilstoša izglītība, lai viņa varētu šo amatu ieņemt un vadīt,” norādīja Sproģe.

  KONTEKSTS:

  Sabiedrisko mediju sižetu sērijā “Sistēmas bērni” atklāti bērnu tiesību pārkāpumi un iespējamā vardarbība vairākos bērnunamos Latvijā.

  Līdz ar mediju ziņoto aktīvāks darbs sākts arī policijas izmeklēšanā par iespējamo vardarbību Salas novada bāreņu namā „Līkumi” (tagad – „Saulstari”) – kriminālprocess nodots citam izmeklētājam un uzraugošajam prokuroram. Lietā vismaz divi bērnunama bijušie audzēkņi atzīti par cietušajiem, bet iestādes vadītājs Juris Boķis – par aizdomās turamo.

  Policija arī lika pašvaldībai Boķi atstādināt no amata, taču pašvaldība vilcinājās, aizbildinoties ar bērnunama nosaukuma maiņu, jo juridiski „Līkumi” vairs nepastāv. Vēlāk vietvarā neesot varējuši viņu atstādināt, jo Boķim bija slimības lapa.

  Tikmēr par pašvaldībām atbildīgā ministrija pieprasījusi skaidrojumu domes priekšsēdētājai un varētu lemt par viņas atbilstību amatam.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti