Dienas ziņas

Ņujorkā pietauvojas milzīgs hospitāļkuģis

Dienas ziņas

Masveida saslimšana vīriešu patversmē Rīgā

J. Radzeviču atstādina no RD izpilddirektora amata

No amata atstādina Rīgas izpilddirektoru Radzeviču; vietā ieceļ pašvaldību ministra politisko līdzgaitnieci

Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics atstādinājis galvaspilsētas izpilddirektoru un "Gods kalpot Rīgai" politiķi Juri Radzeviču. Administrācija skaidro, ka atstādināšanas iemesls ir "bezatbildīgs darbs ārkārtējās situācijas laikā". Pats Radzevičs stāstīja, ka viņam piedāvāts līdz vēlēšanām doties atvaļinājumā un par bezdarbību nekas neesot teikts. Rīcības politisko motīvu pastiprina fakts, ka administrators par Radzeviča aizstājēju iecēlis Ivetu Zalpēteri, kas iepriekš uz Rīgas domi kandidējusi no pašvaldību lietu ministra partijas.

No amata atstādina Rīgas izpilddirektoru Radzeviču; vietā ieceļ pašvaldību ministra politisko līdzgaitnieciEdgars Kupčs
"Bezatbildīgs darbs ārkārtējās situācijas laikā". Tā atlaistās Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītājs Balševics paskaidroja iemeslus, kāpēc izlēmis atstādināt pilsētas izpilddirektoru Radzeviču. Viņš līdz šim bija arī pašvaldības uzņēmumu kapitāldaļu turētājs domē, kā arī no "Gods kalpot Rīgai" saraksta grasās kandidēt galvaspilsētas domes vēlēšanās. Administrators Balševics skaidroja, ka Radzevičs nav pienācīgi pildījis Civilās aizsardzības komisijas lēmumus.

 

Viens no atstādināšanas iemesliem ir Radzeviča kā Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētāja lēmums par sabiedriskā transporta vienību samazināšanu tā maršrutos Covid-19 epidēmijas laikā. 

"(..) No Rīgas izpilddirektora sagaidīju proaktīvu un reaģējošu darbu, jo ir ārkārtēja situācija valstī un arī galvaspilsētā. Šādos apstākļos, manuprāt, ir jāstrādā visiem vienoti, maksimāli ātri, operatīvi, nevis tas notiek tādā ļoti attālinātā darba veidā un bez tādas ļoti aktīvas rīcības," klāstīja Balševics.

Radzevičs Rīgas izpilddirektora krēslā aizvadījis 11 gadus. Visu šo laiku pārstāvējis Rīgas varas partiju "Gods kalpot Rīgai". Politisko piederību Radzevičs minēja kā galveno iemeslu patriekšanai.

"Saruna mums ar galveno administrācijas vadītāju notika septiņas minūtes. Man tika piedāvāts izvēlēties - vai es dodos atvaļinājumā līdz vēlēšanām, vai arī es tikšu atstādināts. Uzskatīju, ka atvaļinājumā ārkārtējās situācijas laikā es nevaru doties. Rezultātā es esmu atstādināts. (..) Par kaut kādiem nepadarītiem darbiem vakar septiņu minūšu laikā runas nebija (..)," teica Radzevičs.

Administratora lēmumu uzteica viens no galvenajiem aizvadītā sasaukuma opozicionāriem "Jaunās Vienotības" politiķis Vilnis Ķirsis. Taču arī viņš norādīja, ka Radzeviča atbrīvošanu caurvij politisks motīvs gan patriekšanā, gan pēcteces izvēlē.

"Manuprāt, pilnīgi pareizs lēmums. Cilvēks, kurš kandidē vēlēšanās no "Gods kalpot Rīgai" saraksta, nevar būt  neatkarīgs, profesionāls ierēdnis, kuram it sevišķi šajā krīzes situācijā jāskatās nevis uz to, kā izdevīgāk startam vēlēšanās, bet kā izdevīgāk rīdziniekiem. Bet taisnības labad jāsaka, ka neesmu arī pilnīgi pārliecināts par tās personas politisko neitralitāti, kura ir ielikta viņa vietā," teica Ķirsis.

Radzevičs par savu darbu  līdz šim neesot  saņēmis aizrādījumus.  Radzevičs ir atstādināts no amata uz laiku, kamēr izvērtēs viņa pārkāpumu. Izpilddirektora pienākumus tikmēr pildīs Iveta Zalpētere, kura iepriekš vadīja Privatizācijas aģentūru. Rīgas pagaidu administrācija uzslavēja viņas prasmes kapitālsabiedrību uzraudzībā, iepriekš strādājot par padomes priekšsēdētāju kompānijā "Ventas osta", kā arī pieredzi vadošos amatos vairākās ministrijās. Tāpat viņa sniegusi juridiskās konsultācijas privātajā praksē septiņu gadu garumā.

Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā gan ir redzams, ka Zalpētere iepriekš startējusi uz Rīgas domi, turklāt no partijas "Latvijas attīstībai" saraksta, ko pārstāv arī pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce, kas panāca Rīgas domes atlaišanu un kura partija kandidēs nākamajās vēlēšanās.

Radzevičs ir partijas "Gods kalpot Rīgai" valdes loceklis un gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās plāno startēt no šī saraksta ar otro kārtas numuru. Viņš atstādināšanu no amata varētu pārsūdzēt.

KONTEKSTS:

Ar mērķi ierobežot infekcijas Covid-19 izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas ir spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti.

Saistībā ar valdības noteiktajiem dažādiem ierobežojumiem ārkārtējās situācijas laikā saruka pasažieru skaits Rīgas sabiedriskajā transportā. Tādēļ Rīgā slēdza vairākus sabiedriskā transporta maršrutus un samazināja kustības biežumu. Tikmēr ar satiksmes ministra Tāļa Linkaita (Jaunā konservatīvā partija) lēmumu ierobežots pārvadāto pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem.

Ministrs arī aicināja pilsētas atcelt atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā, lai pasažieri lieki nebraukātu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības laikā. Rīgas pagaidu vadība lielāko daļu atlaižu braukšanai Rīgas sabiedriskajā transportā atcēla pagājušās nedēļas beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti