No amata atkāpsies Nacionālā veselības dienesta direktore

Pēc Veselības ministrijas rosinātās disciplinārlietas izbeigšanas no amata atkāpsies līdzšinējā Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktore Inga Milaševiča, informēja ministrijā.

Disciplinārlieta pret līdzšinējo iestādes vadītāju tika sākta šā gada jūnija sākumā.

Pamatojoties uz lēmuma par disciplinārsoda piemērošanu, līdzšinējai NVD vadītājai, kura turpmāk ieņems zemāka līmeņa amata vietu, izteikts arī disciplinārsods - mēnešalgas samazināšana.

Ministrijā skaidroja, ka par disciplinārpārkāpumu atzīstams ierēdņa ar nodomu vai aiz neuzmanības izdarīts pārkāpums, kā arī ierēdņa darbība vai bezdarbība, kas tieši vērsta uz disciplinārpārkāpuma izdarīšanu, bet pārkāpums nav izdarīts līdz galam no ierēdņa gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.

Veselības ministrija jau tuvākajā laikā lems par jaunu NVD vadītāju.

KONTEKSTS:

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") iepriekš portālu LSM.lv informēja, ka, turpinot pārbaudi par informācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT) iepirkumiem, Veselības ministrijā ierosināta disciplinārlieta pret NVD direktori Milaševiču par dārgu un īsti nevajadzīgu datu nesēju iegādi.

Veselības ministrijas pasūtītajos izvērtējuma ziņojumos par iepriekš veiktajiem IKT iepirkumiem paustas aizdomas par iespējamiem pārkāpumiem. Pārbaudes tiek veiktas divos IKT projektos – par Veselības ministrijas IKT centralizācijas projektu, ka arī par NVD organizēto Veselības aprūpes finansēšanas likuma rīka ieviešanu.

Viņķele maija vidū informēja par aizdomīgiem IKT iepirkumiem ministrijā, kas notikuši viņas priekšgājējas Andas Čakšas (Zaļo un Zemnieku savienība) laikā. Viens no tiem bija NVD iepirkums par Veselības aprūpes finansēšanas likumā minēta rīka ieviešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti