No amata atbrīvots AS «Daugavpils satiksme» valdes loceklis

Akciju sabiedrības "Daugavpils satiksme" akcionāru sanāksmē no ieņemamā amata atbrīvots viens no uzņēmuma valdes locekļiem – Sergejs Blagoveščenskis.

Pašvaldības izplatītajā paziņojumā Daugavpils pilsētas domes, kas ir arī "Daugavpils satiksmes" akciju turētājs, priekšsēdētājs Rihards Eigims (Mūsu partija) kā iemeslu Blagoveščenska atbrīvošanai minējis mēģinājumu veikt dīzeļdegvielas iepirkumu uzņēmuma vajadzībām par 1,3 miljoniem eiro, norādot, ka tik lielus iepirkumus organizē tikai pašvaldības centralizēto iepirkumu nodaļa.

Kā otrs iemesls ir minētā valdes locekļa bezdarbība gadījumos, kad viņa padotie darba laikā ir atradušies alkohola reibumā. Blagoveščenskis, komentējot savu atstādināšanu no ieņemamā amata, noraidīja viņam izvirzītos pārmetumus, kā arī norādīja, ka apsver iespēju vērsties tiesā ar prasību pret Rihardu Eigimu par nomelnošanu un neslavas celšanu.

"Paziņojumā minētie iemesli manis atlaišanai ir meli. Tādējādi Eigims piesedz sava ielikteņa, otra uzņēmuma valdes locekļa Romāna Savicka bezdarbību. Savukārt, kas attiecas uz minēto degvielas iepirkumu, tad tajā nav neviena dokumenta ar manu parakstu. To ir izdarījis otrs valdes loceklis Savickis kopā ar savu juriskonsultu, man nezinot. Sakarā ar notikušo plānoju konsultēties ar juristu un neizslēdzu iespēju vērsties ar prasību tiesā par manis nomelnošanu un neslavas celšanu," teics Blagoveščenskis.

Daugavpils pilsētas domes opozīcijas deputāts Andrejs Elksniņš (Saskaņa), vērtējot "Daugavpils satiksmes" akcionāru sanāksmē pieņemto lēmumu, pieļāva, ka šis lēmums varētu būt saistīts ar koalīcijas sabrukumu Daugavpils domē, un domes deputātu Eigima un Jāņa Lāčplēša personīgajām nesaskaņām.

KONTEKSTS:

Iepriekš ticis vēstīts, ka Daugavpils pilsētas domes tramvaju vagonu iepirkuma konkursā uzvarējusi Lietuvā reģistrētais "Railvec". Uzņēmums apņēmies piegādāt Daugavpilij astoņus Krievijā Tveras vagonbūves rūpnīcā ražotus četrasu tramvajus par 4 953 000 eiro. Tramvaji tiek ražoti Tveras pilsētas lokomotīvju rūpnīcā, kas pieder uzņēmumam "Transmašholding". Šī un citas koncerna rūpnīcas ir Krievijas ieroču ražotāji, kas izgatavo, piemēram, starta platformas starpkontinentālajām raķetēm.

Drošības policija uzskata, ka pašvaldībai, izvēloties pakalpojumu sniedzēju, būtu jāņem vērā ne tikai cena, bet arī reputācijas riski. Sabiedriskā transporta iegāde no ražotāja, kas nav Eiropas Savienībā vai NATO, ilgtermiņā varot nelabvēlīgi ietekmēt nacionālās intereses.

Jau ziņots, ka, turpinot attīstīt pilsētā tramvaju transporta infrastruktūru, Daugavpilī plānots īstenot vērienīgu tramvaju parka un infrastruktūras atjaunošanas projektu. Pašvaldības AS "Daugavpils satiksme" ir nodrošinājusi būvprojekta izstrādi esošo tramvaju sliežu ceļu renovācijai pilsētas centrā 3,4 kilometru posmā, paredzot sliežu ceļu, kontakttīkla, pieturvietu un ietvju rekonstrukciju.

Aptuveni pirms trim nedēļām "Latgales partija" paziņoja, ka izstājas no Daugavpils pilsētas domes koalīcijas. Lai pašvaldība varētu funkcionēt, Lāčplēsis piedāvājis sadarboties visām trim partijām, bet opozicionārs Elksniņš paudis viedokli, ka vienīgā izeja ir ārkārtas vēlēšanas.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti