No 8. līdz 12. jūnijam Jēkabpils un Ogres apkārtnē notiks starptautiskas militāras mācības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 8. līdz 12. jūnijam Jēkabpils un Ogres apkārtnē, kā arī Ādažu poligonā notiks iepriekš plānotas starptautiskās militārās mācības “Knight Swift 22”, informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Mācību laikā iesaistīto vienību štābi veiks plānošanas un vadības vingrinājumus, lai pārbaudītu un pilnveidotu NBS savietojamību ar daudznacionālās divīzijas štāba “Ziemeļi” komandvadības elementiem un sabiedroto valstu vienībām.

Tāpat mācību laikā daudznacionālais divīzijas štābs “Ziemeļi” kopā ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādi, Zemessardzes 3. Latgales brigādi, Latvijā dislocēto Dānijas Bruņoto spēku vienību, ASV Bruņoto spēku artilērijas brigādi trenēs un pārbaudīs komandvadības elementus un procedūru savietojamību. Atšķirībā no citām štābu mācībām vienības veiks arī apvidus izlūkošanu uz zemes un no gaisa, izmantojot militāros helikopterus. 

Mācību laikā no 8. līdz 12. jūnijam Latgales un Vidzemes novadu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, dzirdot un novērojot militāro helikopteru un tehnikas kustību Jēkabpils un Rēzeknes apkārtnē, kā arī Ādažu poligona apkārtnē.  

NBS vērš iedzīvotāju uzmanību, ka jebkuras militāro mācību aktivitātes ārpus poligoniem Latvijā tiek rūpīgi plānotas un īstenotas, ņemot vērā ceļu tīkla un apvidus īpatnības dažādos novados, lai militāru draudu gadījumā labāk varētu izmantot Latvijas apvidus priekšrocības un spētu efektīvāk īstenot Latvijas teritoriālās aizsardzības operācijas, tajā skaitā sadarbībā ar sabiedroto valstu spēkiem.

KONTEKSTS: 

2019. gada 8. martā Ādažu bāzē tika atklāts daudznacionālais divīzijas štābs “Ziemeļi”. Štāba izveides mērķis ir uzlabot Baltijas valstu aizsardzību un stiprināt NATO kolektīvo atturēšanu un aizsardzību, nodrošinot komandvadības elementu Baltijas reģionā. Štāba uzdevumi ir aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus.

Starptautisko militāro mācību regulārai norisei Latvijā un citās alianses dalībvalstīs, un sabiedroto valstu plašai iesaistei šādās mācībās ir būtiska loma, lai praktiski trenētu un stiprinātu NATO gaisa, sauszemes un jūras spēku, kā arī speciālo operāciju vienību sadarbību stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī, demonstrējot NATO kolektīvās aizsardzības spējas un gatavību aizsargāt katru alianses dalībvalsti no visu veidu drošības draudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti