No 29. maija pieejama vēl daļa no Covid-19 krīzes dēļ pārtrauktajiem veselības aprūpes pakalpojumiem

No piektdienas, 29. maija, tiek paplašināts dienas stacionārā sniegto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu klāsts. Nacionālajā veselības dienestā (NVD) gan atgādina – pilnīgi visi ārstniecības pakalpojumi tiks atjaunoti no 3. jūnija.

Mazinoties Covid-19 ietekmei Latvijā, pakāpeniski tiek atsākta ārstniecības pakalpojumu sniegšana. Daudzi pakalpojumi ārkārtas situācijas laikā tika pārtraukti.

No 29.maija pieejama vēl daļa veselības aprūpes pakalpojumuKristaps Feldmanis
NVD Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja Ieva Melišus pastāstīja par pieejamo pakalpojumu klāstu: “No 29. maija ārstniecības iestādes papildus esošajiem ārstniecības pakalpojumiem varēs nodrošināt visus dienas stacionārā sniedzamos veselības aprūpes pakalpojumus. Tāpat kā iepriekš būs pieejamas konsultācijas, izmeklējumi un arī dienas stacionāra pakalpojumi, piemēram, plānveida operācijas vai invazīvās manipulācijas, nešķirojot noteiktu vispārējās anestēzijas metodi.”

Nacionālais veselības dienests aicina cilvēkus būt pacietīgiem. Ir jāsaprot un jāņem vērā fakts, ka ārstniecības iestādēm pašlaik ir palielināta slodze. Tām nākas pielāgot savu ikdienu jaunajiem apstākļiem, jo ārstniecības iestādēm ir jānodrošina atsevišķa pacientu plūsma, ir jāierobežo pacientu skaits, kas vienlaicīgi uzturas ārstniecības iestādes telpās.

“Tāpēc tās pacientam noteiks konkrētu ierašanās laiku, un ir lūgums pacientiem arī ierasties laikus. Tāpat iestādes veiks nepieciešamos dezinfekcijas pasākumus pēc pakalpojuma nodrošināšanas,” pastāstīja Melišus.

NVD pārstāve aicināja iedzīvotājus ar pieejamo pakalpojumu sarakstu iepazīties Nacionālā veselības dienesta interneta vietnē rindapiearsta.lv. Tāpat viņa atgādināja – apmeklējot ārstniecības iestādi, vēl aizvien ļoti svarīga ir individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana, kā arī roku mazgāšana un dezinficēšana. Tāpat aizvien vēlams vizīti sarunāt neklātienē.

“Pierakstu mēs rekomendējam veikt elektroniski vai telefoniski un rekomendējam nedoties klātienē pieraksta veikšanai uz ārstniecības iestādi. Vēl svarīga lieta, ka ārstniecības iestādes nodrošina pacientu un viņa likumisko pārstāvi ar masku. Lūgums pacientiem – ja nav ļoti liela nepieciešamība pavadošajai personai, viņus neņemt līdzi vai palūgt uzgaidīt ārpusē. Tieši tāpēc, lai samazinātu pacientu skaitu ārstniecības iestādes telpās. Protams, ir jāievēro drošības pasākumi, kurus noteikusi ārstniecības iestāde. Ārstniecības iestāde noteikti ir publiski izlikusi informāciju – tā noteikti būs maska, tie noteikti būs roku dezinfekcijas līdzekļi. Protams, ārstniecības iestādē ir jāievēro kas izlikts vai rakstīts, un jāievēro distance un nedrūzmēšanās,” norādīja Melišus.

Veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana pilnā klāstā atsāksies 3. jūnijā, kad pilnībā tiks atļauts veikt arī visus plānveida stacionāros pakalpojumus. Tomēr tas nekādā ziņā nemaina to, ka arī pēc 3. jūnija ārstniecības iestādēs būs jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi un jāizvairās no drūzmēšanās.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti