Pēcpusdiena

Liela daļa rīdzinieku pamet galvaspilsētu par labu Pierīgas pašvaldībām

Pēcpusdiena

Latvijas simtgadei izdaiļo Gaismas dārzu Ludzā

Veselības ministrijas pārstāvji ar HIV un C hepatīta pacientu biedrību pārstāvjiem

No 1.oktobra plāno sākt ikviena HIV pacienta ārstēšanu bez ierobežojumiem

Kaut arī starptautisku ekspertu rekomendācijas paredz HIV ārstēšanu nodrošināt ikvienam pacientam, patlaban Latvijā HIV pacientiem ārstēšanu sāk ar imunitāti, kas kļuvusi mazāka par 500 šūnām. No 1.oktobra plānots uzsākt pacientu ārstēšanu uzreiz pēc tam, kad tests uzrādījis pozitīvu rādījumu, informēja Veselības ministrija.

Par to tikšanās laikā ar HIV un C hepatīta biedrību pārstāvjiem pirmdien, 17.septembrī, pavēstīja veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība).

Šāds solis iespējams, jo no Eiropas Komisijas pieļautās budžeta atkāpes radusies iespēja nodrošināt ārstēšanu pacientiem, kuriem rādītāji pārsniedz 500 imunitātes šūnas. Tādu pacientu uzskaitē nav daudz, norāda Veselības ministrija.

Ņemot vērā to, ka HIV inficēto personu ārstēšana, panākot to, ka persona vairs nav infekcioza, ir arī viens no efektīvākajiem HIV profilakses pasākumiem, šis solis ir nozīmīgs sabiedrības veselības uzlabošanai.

Tāpat šogad ir paplašinātas HIV pacientu iespējas nokļūt pie infektologa - no septembra pēc HIV pozitīva eksprestesta kādā no HIV profilakses punktiem persona varēs vērsties HIV kabinetā pie infektologa bez ģimenes ārsta nosūtījuma. Savukārt no nākamā gada aprīļa darbu uzsāks HIV līdzestības kabinets.

HIV pacientu biedrības vadītājs Andris Veiķenieks iepriekš “Rīta panorāmai” stāstīja, ka pašlaik Latvijā ir 32 pacienti, kuriem imunitātes līmenis ir lielāks un kuri nesaņem valsts apmaksātu ārstēšanu, bet Eiropā ārstēšanu uzsāk uzreiz pēc slimības konstatēšanas. Kopumā valstī ārstējas aptuveni 5500 pacienti.

Biedrības vadītājs arī pastāstīja, ka Latvijā pieejamā ārstēšana ir mūsdienīga un efektīva, un, saņemot ārstēšanu, cilvēks var nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

“Tas būtiskākais patiesībā ir par šī dialoga veidošanu starp veselības organizācijām un veselības organizatoriem, jo svarīgi, lai pacients pēc pirmā testa nepazustu un tālāk nokļūtu jau uz konsultāciju, tālāk sāktu saņemt ārstēšanu un nepazustu arī ārstēšanas laikā,” pirmdien pēc tikšanās sacīja ministre.

Šobrīd terapiju var saņemt tikai Rīgā, bet “ir mērķis, lai pacientam nav jābrauc obligāti uz Rīgu, bet tā ir tā tikla izveidošana, jo šobrīd mēs no savas puses esam gatavi, ka to dara reģioni, bet mums ir jāattīsta šo infektologu kapacitāte, zināšanas droši vien”, pauda Čakša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti