Panorāma

Daudz jautājumu par darbību pēc 15. novembra

Panorāma

Latvijas firma iesaistīta desmitiem miljonu dolāru atmazgāšanā

“Rīgas satiksmes” atlaides – tikai vakcinētajiem

No 15. novembra skolēniem un pilngadīgajiem ar Covid-19 sertifikātu atjaunos atlaides Rīgas transportā

No 15. novembra pašvaldības noteiktās atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā atjaunos tiem pasažieriem, kuriem ir Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts. Tāpat neatkarīgi no vakcinācijas vai pārslimošanas statusa pašvaldības noteiktās braukšanas maksas atlaides attieksies arī uz skolēniem un arodskolēniem tādā apmērā, kā tas bija pirms 21. oktobra, informēja "Rīgas satiksme".

Savukārt, pakāpeniski ievadot datus par Covid-19 sertifikāta statusu, no 15. novembra tiem pilngadīgajiem Rīgas sabiedriskā transporta klientiem, kuri saņem braukšanas maksas atvieglojumus, bet kuriem nav Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāta, validējot personalizēto e-talonu, tas "salūzīs", šodien preses konferencē pastāstīja "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Klientiem bez Covid-19 sertifikāta, kuri iepriekš izmantoja biļetes ar atlaidēm un kuru e-taloni tiks bloķēti, no 15. novembra biļetes braucieniem jāiegādājas dzeltenajos e-talonos, koda biļetes mobilajā lietotnē vai mēnešbiļetes nepersonalizētajā e-talonā.

Ja personalizētajā e-talonā vai "Rīdzinieka kartē" ir iepriekš iegādātas un neizmantotas biļetes vai nauda e-makā, "Rīgas satiksme" aicina nekavējoties rakstīt iesniegumu par naudas atmaksu, nosūtot to uz e-pastu [email protected] biļetes derīguma termiņa laikā. Iesniegumā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, e-talona numurs, bankas konta numurs.

Lai atjaunotu braukšanas maksas atvieglojumu pēc Covid-19 sertifikāta iegūšanas vai pēc ar rīkojumu ieviestās kārtības atcelšanas, klientam būs jādodas uz kādu no “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centriem un jāizgatavo jauns e-talons, maksājot par to 2,85 eiro.

Pasažieri, kuri saņem atlaidi no valsts, proti, personas ar I vai II invaliditātes grupu, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un persona, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, neatkarīgi no tā, ir Covid-19 sertifikāts vai nav, varēs turpināt sabiedrisko transportu izmantot kā līdz šim.

Pasažieriem, kuri jau šobrīd norēķiniem sabiedriskajā transportā izmanto biļetes par pilnu cenu, jaunā kārtība nekādas izmaiņas neievieš. Minētie pasažieri braucienu apmaksai var izmantot gan braucienu biļetes, gan stundas biļetes, gan arī mēnešbiļetes.

Pašvaldības dotētā 100% atlaide līdz šim pienācās pensionāriem, represētajiem, Černobiļas seku likvidētājiem, kā personām ar 3. grupas invaliditāti – kopumā 82 tūkstošiem rīdzinieku, no kuriem 27% jeb 22 tūkstoši bezmaksas pārvietošanās iespēju zaudēs.

Savukārt no tiem 55 tūkstošiem rīdzinieku, kam pienācās braukšanas maksas atlaides, proti, izglītības iestāžu darbiniekiem, daudzbērnu vecākiem, studentiem un sociālo dienestu darbiniekiem, atlaidi zaudēs 9% jeb aptuveni 5000.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa arī informēja, ka atlaižu bloķēšana attieksies arī uz "Rīdzinieku kartes" turētājiem, kuriem saskaņā ar šīs kartes lietošanas noteikumiem ir paredzētas atlaides sabiedriskajā transportā.

Viņa skaidroja, ka personām, par kuru "zaļo" jeb vakcinācijas vai pārslimošanas statusu uzņēmums nebūs saņēmis informāciju no Nacionālā veselības dienesta (NVD), personalizētā e-talona "salūšana" notiks brīdī, kad persona to mēģinās validēt. Pēc tam e-talonu vairs nevarēs atjaunot un klientu apkalpošanas centrā būs jāsaņem jauns.

Innusa atzina, ka teorētiski pastāv iespēja personai bez Covid-19 sertifikāta pēc 15. novembra nelietot šo e-talonu un, iegūstot sertifikātu, "Rīgas satiksme" pie kārtējās informācijas apmaiņas ar NVD atjaunotu atlaižu statusu līdzšinējā e-talona kartē.

Savukārt personām, kuras vakcinētas Eiropas Savienībā (ES) būtu jāvēršas "Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centrā, lai viņu e-talonus varētu iekļaut "zaļajā" statusā. Tikmēr ārpus ES vakcinētajiem vai pārslimojušajiem šis jautājums jāsakārto ar NVD.

"Rīgas satiksmē" arī informēja, ka, beidzoties valstī noteiktajai mājsēdei, no 15. novembra tiks atjaunoti arī sabiedriskā transporta reisi vakara stundās.

KONTEKSTS:

Sabiedriskā transporta pakalpojumi, starptautiskie pasažieru pārvadājumi un taksometru pakalpojumi arī pēc 15. novembra tiks nodrošināti bez Covid-19 sertifikāta. Vienlaikus, lai mazinātu saslimstības riskus, pieaugušajiem, kam nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, atlaides netiks piemērotas pašvaldību dotētajā sabiedriskajā transportā. Tāpat paliek spēkā noteiktā sabiedriskā transporta ietilpība – tā nedrīkst pārsniegt 80%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt