No 15. februāra Latviju tranzītā drīkstēs šķērsot 12 stundās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Personām, kas šķērsos Latviju tranzītā, tas būs jāizdara 12 stundu laikā pēc “Covidpass.lv” aizpildīšanas. To paredz ceturtdien, 11. februārī, valdības apstiprinātie grozījumu rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Iekšlietu ministrija informēja, ka saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī un jaunā Covid-19 paveida izplatību ārkārtējās situācijas laikā ir būtiski samazināt tranzīta nolūkā robežu šķērsojošu personu uzturēšanās laiku Latvijas teritorijā.

Personām, sākot no 15. februāra, ir pienākums Latvijas teritoriju šķērsot tranzītā 12 stundu laikā no apliecinājuma anketas iesniegšanas personu uzraudzības sistēmas tīmekļvietnē “Covidpass.lv”.

Pastāv arī izņēmumi:

  • transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbiniekam, kravas vai tehnisko reisu apkalpes loceklim, kuram Latvija tranzītā jāšķērso 72 stundu laikā;
  • starptautisko pasažieru pārvadājumu pasažierim, kuram Latvija tranzītā jāšķērso 48 stundu laikā;
  • gaisa kuģa pasažierim, kurš šķērso Latvijas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām, ja tas var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam;
  • kuģa un gaisa kuģa apkalpes loceklim, kā arī jūrniekam, kuram jānokļūst savā darbavietā uz kuģa, gaisa kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā, nav noteikts stundu limits.

Aizpildot “Covidpass.lv”, persona, kura šķērsos Latviju tranzītā, to darīs, veicot atzīmi apliecinājuma aizpildīšanas sākumā. Visos pārējos gadījumos elektroniskais apliecinājums ir jāaizpilda 48 stundu laikā pirms ieceļošanas Latvijā un ieceļot var, tikai iepriekš uzrādot negatīvu testa rezultātu.

Attālinātajā preses konferencē iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) atklāja, ka

iekšlietu dienestiem nācies saskarties ar vairākiem gadījumiem, kad “Covidpass.lv” kā ieceļošanas mērķis tiek norādīts tranzīts, bet patiesība nodoms bija cits.

Viņš solīja – turpmāk par šādiem gadījumiem pārkāpējus saukt pie atbildības. “Nemānīsim viens otru. Paskatīsimies godīgi acīs un sāksim paši ar sevi un savu personīgo atbildību,” piebilda ministrs.

KONTEKSTS:

Lai palēninātu Covid-19 jauno vīrusa paveidu izplatīšanos, uz laiku liegti regulārie starptautiskie pasažieru pārvadājumi starp Latviju un Lielbritāniju, Īriju, Portugāli, kā arī no 11. februāra līdz 25. februārim aizliegta ieceļošana Latvijā nebūtisku iemeslu dēļ. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti