No 15. februāra Latvija tranzītā jāšķērso 12 stundu laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No šodienas, 15. februāra, personām ir pienākums Latvijas teritoriju šķērsot tranzītā 12 stundu laikā no apliecinājuma anketas iesniegšanas personu uzraudzības sistēmas tīmekļvietnē covidpass.lv.

Aizpildot covidpass.lv, persona, kura šķērsos Latviju tranzītā, to darīs, veicot atzīmi apliecinājuma aizpildīšanas sākumā. Visos pārējos gadījumos elektroniskais apliecinājums ir jāaizpilda 48 stundu laikā pirms ieceļošanas Latvijas Republikā un ieceļot var, tikai iepriekš uzrādot negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Pastāv arī izņēmumi. 

IeM pārstāvis Vilnis Vītoliņš par tranzīta ierobežojumiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem un kravas un tehnisko reisu apkalpes locekļiem tiek paredzētas 72 stundas, kuģu un gaisa kuģu apkalpes locekļiem attiecīgi šī procedūra ir specifiskāka, viņiem vispār nav noteikti šie ierobežojumi, savukārt gaisa kuģu pasažieriem, kuri tranzītā šķērso Latvijas Republikas robežu, nepametot lidostu, ir paredzētas 24 stundas. Kontroles mehānisms ir veidots caur informācijas sistēmu "Covidpass". Ja būs aizdomas, ka persona neievēro šīs prasības, policijai un citām tiesībaizsardzības iestādēm būs tiesības aizrādīt un tad arī sodīt šīs personas," stāsta Iekšlietu ministrijas pārstāvis Vilnis Vītoliņš.

Soda mērs šobrīd noteikts amplitūdā no 10 līdz 2000 eiro, proti, par ārkārtējās situācijas noteikto aizliegumu neievērošanu.

KONTEKSTS:

Lai palēninātu Covid-19 jauno vīrusa paveidu izplatīšanos, uz laiku liegti regulārie starptautiskie pasažieru pārvadājumi starp Latviju un Lielbritāniju, Īriju, Portugāli, kā arī no 11. februāra līdz 25. februārim aizliegta ieceļošana Latvijā nebūtisku iemeslu dēļ. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti