No 15. decembra pilnībā potētie drīkstēs strādāt klātienē arī pirms Covid-19 sertifikāta saņemšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Darbinieki, kuriem 15. decembrī vēl nebūs Covid-19 vakcinācijas sertifikāta, bet būs pabeigts pilns vakcinācijas kurss, varēs turpināt strādāt klātienē, uzrādot Covid-19 testēšanas sertifikātu, kas nav vecāks par 72 stundām vai darba devēja pēdējo 72 stundu laikā organizēto skrīninga antigēna testu. To paredz valdībā otrdien, 7. decembrī, atbalstītie grozījumi.

Noteikumi paredz, ka nosacījumu attiecībā uz vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta iegūšanas termiņu līdz 15. decembrim nepiemēros darbiniekiem, kuri līdz šim datumam atbilstoši vakcīnu lietošanas instrukcijai vai Zāļu valsts aģentūras mājaslapā publicētajai Vakcinācijas rokasgrāmatai būs pabeiguši pilnu vakcinācijas kursu.

Izdevumi, kas saistīti ar testa veikšanu, darbiniekam būs jāsedz pašam, ja nav citas vienošanās ar darba devēju.

KONTEKSTS:

No 15. decembra arī visi privātajā sektorā nodarbinātie, kas strādā klātienē, bet nesaskaras ar citiem cilvēkiem, drīkst to darīt, ja var uzrādīt Covid-19 pārslimošanas sertifikātu vai pabeiguši vakcinācijas kursu. Līdz šim bija noteikts, ka darbiniekam jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts, taču valdība pieļāva iespēju strādāt ar negatīvu testu, negaidot 14 dienas, līdz pēc vakcinācijas pabeigšanas tiks uzģenerēts Covid-19 potes sertifikāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti