Sadaļas Sadaļas

No 10. marta rīdzinieki varēs pārslēgt līgumus par atkritumu apsaimniekošanu

Trešdien, 19. februārī, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments noslēdzis līgumus ar SIA “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide” par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā no 20. maija, bet iedzīvotāji un juridiskās personas varēs slēgt līgumus par šo pakalpojumu no šī gada 10. marta,  informēja Rīgas dome.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta mājaslapā, ievadot savu adresi, būs iespēja noskaidrot savu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēju.

Izveidots arī zvanu centrs, kurā pa tālruni 67474700 darba laikā pirmdien no plkst. 8.30 līdz 18.00, otrdien, trešdien un ceturtdien no plkst. 8.30 līdz 17.00 un piektdien no plkst. 8.30 līdz 16.00 ir iespēja uzdot interesējošos jautājumus. 

Uzņēmums “Clean R” nodrošinās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā ar tarifu 16,14 eiro par kubikmetru ar pievienotās vērtības nodokli, kā arī Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā - tarifs 16,43 eiro par kubikmetru.

Savukārt uzņēmums “Eco Baltia vide” šos pakalpojumus sniegs Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā, nodrošinot tarifu 16,53 eiro par kubikmetru.

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Zemgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā turpmāk nodrošinās uzņēmumu apvienība “Lautus” un “Pilsētvides serviss”, kuri ir apliecinājuši, ka līgumu ar pašvaldību noslēgs tuvāko dienu laikā, informēja Rīgas dome.

KONTEKSTS:

Pērn decembrī tika izsludināts atkārtots konkurss par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā. Jaunie noteikumi pilsētu paredz dalīt četrās zonās, izpilddirekciju robežās.

10.februārī iepirkumā par uzvarētājiem atzīti četri komersanti:

  • Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvo teritoriju, kā arī Pārdaugavas izpilddirekcijas Kurzemes rajona administratīvo teritoriju apsaimniekos "Clean R".
  • Par uzvarētāju Pārdaugavas izpilddirekcijas Zemgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā atzīti "Lautus" un "Pilsētvides serviss".
  • Par uzvarētājiem Ziemeļu izpilddirekcijas Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā - "Eco Baltia vide".

"Eco Baltia vide" piešķirtajā Ziemeļu rajona un Vidzemes priekšpilsētas zonā ir aptuveni 260 000 iedzīvotāju. Tam seko Centra un Latgales priekšpilsētas zonā ar aptuveni 203 000 iedzīvotāju. Tikmēr Kurzemes rajonā ir aptuveni 127 000 iedzīvotāju, bet Zemgales rajonā - 103 000 rīdzinieku.

Līdz dienai, kad tiks noslēgts jauns atkritumu apsaimniekošanas līgums ar komersantiem, kas būs izraudzīti konkursā, vai arī līdz brīdim, kad stāsies spēkā Konkurences padomes gala lēmums par starp Rīgas pašvaldību un AS "Tīrīga" noslēgto koncesijas līgumu, sadzīves atkritumus visiem rīdziniekiem, nepasliktinot pakalpojumu sniegšanas būtiskos nosacījumus, izved pašreizējie pakalpojumu sniedzēji - SIA "Clean R", SIA "Eco Baltia vide" un SIA "Lautus".

Tieši neskaidrības par galvaspilsētu atkritumu apsaimniekošanu bija sākotnējais iemesls, kāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija rosināja Rīgas domes atlaišanu.  Saeima 13. februārī galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz Rīgas domes atlaišanu. Likums stāsies spēkā 24. februārī, kad to būs izsludinājis Valsts prezidents. Visticamākais, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks 25. aprīlī.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt