No 1.septembra 29 reģionālās nozīmes maršrutus pielāgo skolēnu vajadzībām

Pielāgojot maršrutu tīklu skolēnu vajadzībām, no ceturtdienas, 1.septembra, spēkā stājas izmaiņas 29 reģionālas nozīmes maršrutos.

Lai izvairītos no maršrutu dublēšanās, jaunajā mācību gadā no pārvadājumu nodrošināšanas pilnībā vai daļēji atteikušās vairākas pašvaldības. Sākoties jaunajam mācību gadam, Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus sekot līdzi maršrutu tīkla izmaiņām interneta vietnē 1188.

No ceturtdienas izmaiņas skars Rīgas, Vidzemes, Kurzemes un Latgales plānošanas reģionus, atklājot papildu reisus, pielāgojot reisu izpildes laikus mācību iestādēm vai kustību sarakstā iekļaujot papildu pieturvietu.

„Jau pagājušajā gadā mēs sadarbībā ar plānošanas reģioniem uzsākām pastiprinātu maršrutu tīklu izvērtēšanu, lūdzot arī pašām pašvaldībām iesūtīt informāciju par to veiktajiem pārvadājumiem. (..) Mūsu pozitīvais piemērs ir Roja. Lai novērstu maršrutu dublēšanos, Rojas novada skolēni uz skolu un atpakaļ tiks nogādāti ar sabiedrisko autobusu,” stāsta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone par skolēnu pārvadāšanu reģionos jaunajā mācību gadā
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

Grozījumi gaidāmi AS „Liepājas autobusu parks, CATA, „Talsu autotransports”, SIA „VTU Valmiera”, „Gulbenes autobuss”, „Sabiedriskais autobuss” un „Daugavpils autobusu parks” apkalpotajos maršrutos. Pasažieri tiek aicināti sekot līdzi maršrutu tīkla izmaiņām interneta vietnē www.1188.lv vai jautājumu gadījumā sazināties ar pārvadātāju.

Kopumā skolēnu pārvadājumus organizē 102 no 110 novadiem. Skolēnu pārvadājumus ar saviem autobusiem neorganizē Rojas, Ērgļu, Dundagas, Ādažu, Kokneses, Pļaviņu, Salas un Vārkavas novads.

Lielākajā daļā novadu skolēni līdz mācību iestādei tiek nogādāti, izmantojot gan pašu pašvaldību rīcībā esošos skolēnu autobusus, gan arī sabiedrisko transportu, maršrutiem savstarpēji nepārklājoties. Tāpat vēl aizvien ir novadi, kur sabiedriskā transporta maršruti un reisu izpildes laiki dublējas ar pašvaldību organizētajiem skolēnu maršrutiem un kur pašvaldību autobusos tiek uzņemti arī pieaugušie.

"Jau vairākkārt esam teikuši, ka mēs vēlamies rast visām pusēm izdevīgu pakalpojuma nodrošināšanas modeli. Paldies tiem novadiem, kuri apdomāja savus ieguvumus, aprēķināja līdzekļus, kas ik gadu tiek tērēti, un, tiekoties ar mūsu speciālistiem, tika rasts risinājums skolēnu ērtākai un drošākai nogādāšanai mācību iestādē,” saka Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

„Ja pašvaldības nevēlēsies uzlabot situāciju tā, lai ieguvēja ir gan valsts kopumā, gan arī pats novads, mēs būsim spiesti pārskatīt reisu lietderību. Diemžēl ilgtermiņā nevarēsim atļauties nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumus konkrētā novadā, ja pati pašvaldība nav ieinteresēta to saglabāt. Lai arī klāt ir septembris, mēs vēl aizvien turpināsim darbu pie skolēnu maršrutu vērtēšanas," norāda Godiņš.

2016.gadā kopumā veiktas izmaiņas 46 maršrutos, atklājot jaunus reisus vai pieskaņojot esošo reisu izpildes laikus mācību iestādēm. Savukārt 2015.gadā tās tika veiktas 45 esošajos maršrutos, kā arī izveidoti septiņi jauni maršruti, kas pielāgoti skolēnu vajadzībām. Šobrīd reģionālajā maršrutu tīklā ir ap 240 maršrutu, kuru reisi paredzēti skolēnu nogādāšanai mācību iestādē un atpakaļ mājās.

2015.gada otrajā pusē Autotransporta direkcija sadarbībā ar plānošanas reģioniem vērsās pie pašvaldībām ar lūgumu apzināt skolēnu maršrutus, lai vērtētu, cik lielā mērā tie pārklājas ar reģionālo pasažieru pārvadātāju maršrutiem. Kopumā Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales plānošanas reģionā tika izveidoti 964 skolēnu maršruti ar 1519 reisiem. Skolēnu pārvadājumi tika nodrošināti ar 471 transportlīdzekli, un vienā mācību gadā tie nobrauca aptuveni 8,5 miljonus kilometru.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt