Dienas ziņas

Skolotāju izdegšanu cenšas novērst supervīzijā

Dienas ziņas

Jaunievēlētās Rēzeknes novada domes pirmā sēde

Uz Lielbritāniju – tikai ar pasi

No 1. oktobra Apvienotajā Karalistē vairs nevarēs ieceļot ar ID karti

Jau no rītdienas, 1. oktobra, Eiropas Savienības pilsoņiem, ceļojot uz Apvienoto Karalisti, par derīgu ieceļošanas dokumentu tiks uzskatīta tikai pase.

Jaunā ieceļošanas kārtība vismaz pašlaik neattieksies uz tiem cilvēkiem, kuri Lielbritānijā pieteikušies pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam.

Lidostas “Rīga” komunikācijas projektu vadītāja Ilze Salna norādīja: "Jebkuras Eiropas Savienības valsts pilsoņiem, kuri Apvienotajā Karalistē dzīvojuši līdz pērnā gada 31. decembrim un ir pieteikušies  pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam, tiem arī ID kartes būs derīgas vēl dažus gadus. Bet, ja jūs izlemjat doties uz Apvienoto Karalisti ciemos, ceļojumā vai kāda cita iemesla dēļ, tad gan laikus ir jāparūpējas par to, lai būtu derīga pase."

 Ja persona uz Lielbritāniju vēlas doties ar sauszemes transportu, tad, nespējot uzrādīt atbilstošus ieceļošanas dokumentus, Lielbritānijas robežsardze var palūgt personu doties atpakaļ uz savu mītnes zemi.

"Protams, robežsardze arī šajā jautājumā saglabā zināmu darbības brīvību, bet galvenais tiešām ir atcerēties paņemt līdzi pasi, lai izvairītos no nepatikšanām uz robežas," sacīja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels.

Neskatoties uz to, ka personām, kas līdz pērnā gada 31. decembrim dzīvojušas Lielbritānijā un reģistrējušās pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam, ir tiesības ceļošanai izmantot ID karti, tomēr būtu jāpievērš uzmanība, vai šis dokuments ir redzams statusa pieteikuma formā.

"Jums ir jāpārliecinās, ka ID karte, kas izmantota pieteikuma iesniegšanai ir ar tiem pašiem datiem, ko jūs ikdienā lietojat.

Piemēram, ja esat mainījis ID karti, jums par to ir jāpaziņo par savas personīgās informācijas izmaiņām. Tas nepieciešams, lai atvieglotu robežsargu darbu un jūsu ID karte uzrādās pie jūsu statusa vai pieteikuma," skaidroja vēstnieks.

KONTEKSTS:

Izmaiņas ieceļošanas kārtībā stājas spēkā, jo Lielbritānija ir izstājusies no Eiropas Savienības vienotā tirgus un muitas savienības, kas nozīmē, ka vairs nav iespējama brīva personu pārvietošanās, kā tas bija līdz pērnā gada nogalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt