Tālruņa 113 ir atjaunota, strādājam ikdienas režīmā! Atgādinām, ka uz tālruni 113 ir jāzvana situācijās, kad cilvēka dzīvība ir apdraudēta un palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes. Vairāk informācijas: https://t.co/AE6wsY6Gzo
— NMPdienests (@NMPdienests) July 17, 2022
NMPD direktore Liene Cipule iepriekš vēstīja, ka 113 zvanu pieņemšanas sistēmās svētdien radušies tehniski traucējumi. Tādēļ ārkārtas izsaukumiem dzīvību apdraudošās situācijās ieteikts izmantot tālruni 112.
!!! Pašlaik @NMPdienests 113 zvanu pieņemšanas sistēmās ir traucējumi! Ārkārtas izsaukumiem dzīvību apdraudošās situācijās izmantot tālruni 112!
— Liene Cipule (@LieneCipule) July 17, 2022
IT sistēmu uzturētāji strādā, lai atjaunotu zvanu plūsmu! pic.twitter.com/UXxmtLCHlR
Ik dienu NMPD brigādes izbrauc vidēji uz 1000 izsaukumiem.
NMPD atgādina – uz ārkārtas tālruni jāzvana nekavējoties, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja neelpo vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi, ja ir gūta smaga trauma vai ir stipra, dzīvību apdraudoša asiņošana, ja ir pēkšņa, dzīvību apdraudoša saslimšana (pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu u.c.).
Ņemot vērā uz ārkārtas tālruni saņemtos zvanus arī situācijās, kas nav neatliekamas, bet medicīniskā palīdzība vai padoms ir nepieciešams, NMPD aicina iedzīvotājus vienmēr savlaicīgi risināt radušās veselības problēmas, lai novērstu nopietnākas sekas savai veselībai.
Ja gadījies saslimt, primāri jāzvana ģimenes ārstam. Ārpus ģimenes ārsta darba laika medicīniskus padomus akūtas saslimšanas gadījumā iespējams saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.
Ārpus ģimenes ārsta darba laika medicīnisku palīdzību pēkšņas saslimšanas vai vieglāku traumu gadījumos ir iespēja saņemt, arī dodoties pie dežūrārsta vai uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu.