NMPD mediķi saņem jaunus auto reģioniem

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigādes reģionos saņēmušas 14 jaunas automašīnas. Katrs transportlīdzeklis dienestam izmaksājis aptuveni 88 tūkstošus eiro. Piektdien dienests jauno aprīkojumu rādīja plašākai sabiedrībai. Mašīnas ir pielāgotas braukšanai pa lauku ceļiem. Mediķi priecājas, ka jauno aprīkojumu ir daudz vieglāk lietot nekā iepriekšējo.

Kandavas Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde ar jauno auto uz izsaukumiem brauc jau nedēļu. Atsauksmes ir labas. Nereti dienā nākas nobraukt pat 800 vai 900 kilometru, tāpēc īpaši svarīgi, ka auto ir ērts.

"Ir ergonomiskie sēdekļi, mēs mazāk nogurstam brauciena laikā. Kā jau minēju – pilnpiedziņa. Arī šodien, braucot uz Rīgu, jutāmies drošāk, stabili mašīna stāv uz ceļa un ļoti labi vadās," stāsta NMPD vecākais autovadītājs Aigars Kurzemnieks.

Arī aprīkojums mašīnās ir jauns. Galvenais, lai visu vajadzīgo mediķi varētu pēc iespējas ātrāk izmantot dzīvību glābšanai.

"Kā redzat – plaukti. Visu ir ērti paņemt. Mediekārtas ir labi nostiprinātas. [..] Šeit ir vakuuma matracis. Visam var ātri tikt klāt, paņemt, nolikt. Mašīna ir aprīkota ar automātisko apsildi, klimata kontroli," rāda  Kurzemnieks.

Jaunas funkcijas ir arī nestuvēm. Tagad tās var ērtāk pielāgot dažādiem augstumiem, kas saudzē mediķu muguras. Ja kaut kas no aprīkojuma saplīst, to var ērti apmainīt no rezerves mašīnām.

"Viss, kas attiecas uz aparatūru, ir nostiprināts uz plāksnēm, kas savukārt ir piestiprinātas uz sliedēm. Attiecīgi jebkurai aparatūrai vai aprīkojumam, lai viņu noņemtu, tev ir faktiski jāatskrūvē tikai četras skrūves, un tu pārliec uz nākamo mašīnu. [..] Agrāk tas bija krietni ilgāk, līdz pat divām stundām, lai pārkrāmētos no vienas mašīnas uz otru. Šobrīd to var izdarīt 30 minūšu laikā," skaidro NMPD Transporta nodrošinājuma departamenta vadītājs Egils Lapiņš.

Dienests pašlaik ir saņēmis 14 jaunās automašīnas. Vēl 21 transportlīdzeklis tiks piegādāts līdz februāra beigām. Neatliekamās palīdzības mašīnas gan ātri nolietojas. Dienesta direktore stāsta – lai autoparks nenovecotu, katru gadu būtu jānomaina vismaz 70 no 280 dienesta automašīnām.

"Tāpēc būs vēl jādomā par to, kādā veidā piesaistīt finansējumu, lai mūsu darbinieki brauktu droši, ātri un nokļūtu izsaukumos laikus. Pie tā būs vēl jāstrādā," uzsver Cipule.

Lapiņš norāda, ka, kopumā skatoties, aptuveni puse NMPD autoparka jau ir uz novecošanas robežas. "Ne tik daudz varbūt gadu ziņā, cik tieši nobraukuma ziņā, jo nobraukumi atsevišķām brigādēm sastāda 100 – 120 tūkstošus kilometru gadā. Tad rēķiniet paši. Pieci gadi, un mašīna savu darba mūžu jau ir izsmēlusi," stāsta Lapiņš.

Katrs jaunais auto dienestam izmaksāja 88 tūkstošus eiro. Mašīnas piegādāja SIA “Mūsu auto Valmiera”, kas bija vienīgais pretendents 3,7 miljonu eiro vērtajā iepirkumā. Cenā iekļauta arī mašīnu uzturēšana un apdrošināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt