NMPD aicina sasaukt krīzes vadības padomi

Neatliekamās medicīnas speciālistu asociācija vērsusies pie ministru prezidenta Māra Kučinska, aicinot nekavējoties sasaukt krīzes vadības padomi un izveidot ekspertu grupu situācijas risināšanai.


Asociācija premjeram atgādina, ka izveidojusies situācija, ka NMPD trūkst darbinieku, jāuztver kā nopietns sabiedrības veselības apdraudējums, pat neraugoties uz to, ka Rīgas reģiona ātrā palīdzība sola nodrošināt brigāžu darbu ierašanos neatliekamos gadījumos.

Būtisks ir fakts, ka tuvojas valsts svētku laiks, kad Rīgas reģionā pieaugs ārzemju viesu skaits un Rīgas centrā par godu svētkiem būs vairāki pasākumi, kuros pulcēsies liels cilvēku skaits. 

Visos masu pasākumos ir nepieciešams nodrošināt neatliekamo palīdzību, bet dienesta spēja to izdarīt – apgrūtināta. Ministru kabinets situāciju sola pārrunāt pirmdien. 
 

KONTEKSTS:

Jaunās valdības veidotāji uzskata, ka tuvākajā laikā ir jāgroza Veselības aprūpes finansēšanas likums.

2017.gada decembrī Saeima apstiprināja Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz no 2019.gada valsts apmaksātos veselības pakalpojumus pilnībā nodrošināt visiem sociālā nodokļa maksātājiem, kā arī vairākām valsts apdrošinātām iedzīvotāju grupām. Savukārt pārējie iedzīvotāji varēs saņemt pakalpojumu pamata grozu vai arī plašāka pakalpojumu klāsta saņemšanai maksāt noteiktu summu mēnesī.

Ieceri atcelt Veselības aprūpes finansēšanas likumu par riskantu nosaukusi ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība). Iepriekš intervijā Latvijas Radio viņa norādīja, ka šādas rīcības rezultātā 300 miljonu eiro apmērā varētu tikt samazināts nozares budžets.

Runājot par iespēju, ka no nākamā gada mediķu algas varētu nepalielināties pretēji valdības iepriekš paustajam, Čakša uzsvēra, ka finansējums atalgojumam ir paredzēts jaunajās politiskajās iniciatīvās 100 miljonu eiro apmērā. Tādējādi tas ir jaunās valdības - kas strādās ar nākamā gada budžetu - jautājums. Veselības ministre uzsvēra, ka politiskie spēki visu priekšvēlēšanu laiku ir pauduši, ka mediķu algu celšana ir svarīgs jautājums.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti