Dienas ziņas

Visi ierobežojumi būs spēkā vismaz līdz 7. februārim

Dienas ziņas

Pandēmija atņem darbu, bet paver jaunas iespējas

Bezvēsts pazudušu personu meklēšana pandēmijas apstākļos

Nītaures pusē meklē mīklainos apstākļos pazudušu vīrieti; pirms plašas meklēšanas aicina sazināties ar policiju

Jau ceturto dienu Vidzemē, Nītaures pusē, tiek meklēts bezvēsts prombūtnē esošais Mārtiņš Pētersons. Tuvinieki sociālo mediju kontos aktīvi ziņo par notikušā apstākļiem – un tas liek domāt, ka vīrietis pazudis mīklainos apstākļos.

Mārtiņa Pētersona pazušana ir viens no notikumiem, par kuru tiek diskutēts sociālajos medijos pēdējo dienu laikā, jo gadījumu var dēvēt par mīklainu. Piektdienas, 15. janvāra, vakarā no darba mājās nepārnāca vīrietis, autoservisa īpašnieks Mārtiņš Pētersons. Mīklaina šī pazušana varētu būt kaut vai tādēļ, ka darba vietā atstāti viņa apavi, kas ir asiņaini.

“Aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu tika aizturēta viena persona. Vakar, 18. janvārī, aizturētajam vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli, kas ir apcietinājums,” pastāstīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārstāve Zane Vaskāne.

Meklēšanā iesaistījusies policija un Zemessardze, bet tuvinieki sociālajos medijos vērsušies pie sabiedrības pēc palīdzības.

Te radies jautājums – vai un kā pulcēšanās ierobežojumu laikā var palīdzēt brīvprātīgie?

“Uz doto brīdi aktīvi norit pazudušas personas meklēšanas pasākumi, kas saistīts ar 15. janvārī pazudušo personu. Jāteic, ka policija sadarbojas ar pieredzējušiem un zinošiem  speciālistiem. Šajā gadījumā no “Bezvests.lv” organizācijas,” pastāstīja Vaskāne.

Bet daļa sabiedrības neizpratnē par to, vai drīkst pašorganizēties, dodoties kādu meklēt un palīdzot citam nelaimē.

Valsts policijas pārstāve skaidroja – jāņem vērā vairāki nosacījumi: “Mēs varam  tikai ieteikt –  ja dodaties meklēt šo pazudušo personu, tad noteikti ievērot visus drošības nosacījumus: gan distancēšanos, gan lietot sejas maskas. Bet noteikti nedoties individuāli mežā, lai rezultātā nesanāk, ka mums jāmeklē šīs personas, kas ir devušās meklēt pazudušo.” 

Tikmēr dažādas dibinātas grupas, kuras ir apmācītas un trenētas pazudušo meklēšanā, šobrīd drīkst darbu turpināt. 

Biedrības “Bezvests.lv” komentārs:
“Izbraukumi ir ierobežoti, mēs ļoti izvērtējam katru gadījumu individuāli. Atsevišķos gadījumos, piemēram, ja ir pazudis bērns vai ir kāds ārkārtējs gadījums, kontaktējoties un saskaņojot ar Valsts policiju, rīkojam meklēšanas pasākumus. Izsludinātie ierobežojumi attiecas uz visiem, tai skaitā uz “Bezvests.lv” organizāciju. Pie mums vērsās pazudušā Mārtiņa Pētersona radinieki, taču, izvērtējot situācijas apstākļus, tai skaitā “mājsēdes” ierobežojumus, neredzējām iespēju, kā šajā gadījumā varam palīdzēt.”

Nītaures apkaimē bezvēsts pazudušā tuvinieki aicina iedzīvotājus pārmeklēt savus īpašumus Amatas novadā un Cēsu apkaimē.

“Tomēr aicinām pašiem neveikt plašus meklēšanas pasākumus, vispirms noteikti sazināties ar policiju.

Tāpat arī šī brīža situācijā pulcēties nav ieteicams,” sacīja policijas pārstāve Vaskāne.

Par izmeklēšanai noderīgu informāciju policija aicina ziņot 110 vai 25484615. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt