Pēcpusdiena

Atšķirīgi vērtē Ministru prezidentes pieprasīto satiksmes ministra demisiju

Pēcpusdiena

Valsts prezidents rosina ar likumu noteikt valsts budžeta bāzes izdevumu kontroli

Niršanai noteiktā teritorijā jūrā fiziskai personai būs jāsaņem atļauja

Niršanai jūrā pie kuģu vrakiem būs jāsaņem atļauja un jāmaksā nodeva

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai nirtu jūrā pie kuģu vrakiem, fiziskai personai būs jāsaņem atļauja un jāsamaksā par to valsts nodeva, vēsta Saeima.

Par to ceturtdien, 5.novembrī, lēma parlaments, galīgajā lasījumā pieņemot grozījumus Jūras vides aizsardzības un pārvaldības likumā.

Grozījumi paredz noteikt valsts teritoriālajos jūras ūdeņos ierobežotas un aizliegtas teritorijas, kurās atrodas kuģu vraki vai nogrimuši priekšmeti, kas rada apdraudējumu jūras videi, kultūrvēsturiskām vērtībām, valsts drošībai, cilvēka veselībai un dzīvībai. Niršanai ierobežotās un aizliegtās teritorijas, kā arī nosacījumus niršanas atļaujas izsniegšanai noteiks valdība.

Niršanas atļauju uz 30 dienām izsniegs Nacionālo bruņoto spēku Krasta apsardzes dienests, norādot konkrētu ierobežoto teritoriju, niršanas laiku un nosacījumus, nosaka likuma grozījumi.

Likumprojekta autori iepriekš ir norādījuši, ka Latvijas teritoriālajos ūdeņos ir atrodami dažādi nogrimuši objekti. Tie ir Pirmajā un Otrajā pasaules karā, nelaimes gadījumos nogrimušo civilo un karakuģu vraki, izmestā neeksplodējusī munīcija, kā arī citi objekti, kuri satur gan kultūrvēsturiskas vērtības, gan cilvēku mirstīgās atliekas, gan arī ķīmiskas vielas vai sprādzienbīstamus priekšmetus.

Līdz šim Latvijā nebija kārtības, kas noteiktu niršanas darbu jūrā efektīvu kontroli, iepriekš par likumprojektu atbildīgajā komisijas sēdē stāstīja likuma grozījumu autori. Kuģu vrakus apskatīt un no tiem dažādus priekšmetus varēja izcelt jebkura persona.

Likuma grozījumi stāsies spēkā nākamā gada martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti