Panorāma

Stingrāk uzraudzīs nacionālajai drošībai svarīgus uzņēmumus

Panorāma

Zemi varēs iegādāties tikai latviešu valodas pratēji

Jaunsargi izglābj ugunsgrēkā cietušo mantas

Nīgrandē lepojas ar jaunsargiem, kas palīdzējuši ugunsgrēkā nonākušajiem kaimiņiem

Medijos izplatītā ziņa, ka 15 jaunsargi cietuši ugunsgrēkā, ir krietni pārspīlēta. Tā apgalvo Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolas personāls. Pedagogi ļoti lepojas ar vidusskolēniem, kas steigušies palīgā ugunsnelaimē nonākušajiem kaimiņiem. Direktore saka - no 13 jaunsargiem, kas nogādāti slimnīcā, lielākā daļa jau trešdien, 22.martā, palaista mājās, bet divi puiši atstāti novērošanai. Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā jauniešus uzteic par drosmi, taču tajā pašā laikā saka – jaunieši bija uzņēmušies lielu risku.

Šī pēdējā laikā ir lielākā ugunsnelaime apkaimē – spriež Nīgrandes pagasta Kalnu ciema iedzīvotāji. Ģimene, kas zaudējusi mājokli, bija apslimusi, tāpēc atradās telpās. Trešdien rīta pusē saimnieks Valdis Jaunskungs griestos negaidīti ieraudzīja liesmas.

"Bēniņi jau pirms tam bija sākuši degt. Es to nezināju. Kad izšāvās cauri griestiem, jau bija liesma, bet bēniņi jau ilgu laiku bija deguši," stāsta Jaunskungs.

Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskola atrodas burtiski rokas stiepiena attālumā no ēkas, kas nopietni cieta ugunsnelaimē. Jaunieši stāsta, ka ugunsgrēku pamanījuši mācību stundas laikā pa logu. "Prasījām skolotājai atļauju vai drīkstam skriet palīdzēt. Viņa atļāva," stāsta 11.klases skolnieks, jaunsargs Mikus Lazdiņš.

Kalnu vidusskolā lielākā daļa audzēkņu ir jaunsargi. Saimnieks stāsta - bez vidusskolēnu palīdzības ģimene nebūtu spējusi saglābt tik daudz iedzīves. Jaunieši saka – kad viņi ieradās, pagalmā jau atradās vairāki atbildīgo dienestu pārstāvji.

"Pēc tam, jau iekarstot ar adrenalīnu, mēs visi, jaunsargi, sagājām mājā, operatīvi nesām mēbeles, sataisījām ķēdīti, padevām ārā. Protams, izvērtējām situāciju, vai varam iet iekšā. Uguns bija tikai augšā, bet pirmajā  stāvā dūmi nebija īpaši jūtami," atminas Lazdiņš.

Savukārt Kalnu vidusskolas direktora vietniece Anita Prauliņa neslēpj lepnumu par saviem audzēkņiem. "Īstenībā es esmu lepna par viņiem, jo tanī brīdī mūsu ciemata iedzīvotāju šeit nebija. Zēni nebija pārgalvīgi. Viņi zināja, ko dara," puišus slavē Prauliņa.

Taču šodien pateicības vārdi mijas ar skolas vadības darba izvērtēšanu. Daļa jauniešu, kas piedalījās mantu evakuācijā, bija vecumā no 13 līdz 17 gadu vecumam. Tāpēc direktores rīcība tiek vērtēta.

Direktore Ineta Gagnusa pauž, ka skolēni bija drošībā.

"Šeit bija ātrās palīdzības un ugunsdzēsēju ekipāžas. Viņi visi iesaistījās un kontrolēja situāciju. Kad bija bīstami, tad visi no šīs vietas tika aizsūtīti prom," komentē Gagnusa.

Arī ugunsdzēsēju Saldus daļas komandieris Vilnis Bents slavē jauniešus par drosmi doties palīdzēt. "Dodoties šādā ēkā, jebkurā ugunsgrēkā, ir risks. Mēs nezinām, kā ugunsgrēks var attīstīties. Šajā gadījumā es nevaru apgalvot, ka viņi ir nepareizi rīkojušies," norādīja Bents. "Protams, mūsu amatpersonas ir ar speciālu aprīkojumu, apģērbu un apmācīti. Varu vēlreiz viņus uzslavēt par drosmi," norāda Bents.

Liepājas slimnīcas pārstāvji apstiprina, ka jaunieši, ko pie viņiem nogādāja neatliekamās palīdzības dienests, bija saelpojušies dūmus. Desmit no viņiem tajā pašā dienā tika palaisti mājās, bet divus veselības stāvokli mediķi bija nolēmuši vēl novērot stacionārā. Stacionēto bērnu vecāki no intervijas atteicās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti