Panorāma

Divas augstskolas joprojām bez rektora

Panorāma

Atlaiž dzērušo pārbrauktuves darbinieku

Nīderlandes karaļa vizīte Latvijā

Nīderlandes karalis vizītē Latvijā uzsver valstu sadarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Divu dienu vizītē Latvijā ieradies Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs. Apsveicot Latviju neatkarības pasludināšanas simtgadē, viņš uzsvēra, ka Nīderlande un Latvija ir ļoti līdzīgi domājošas valstis un lieliskas partneres gan Eiropas Savienībā, gan NATO. Būtiska ir arī abu valstu ekonomiskā sadarbība, ņemot vērā, ka Nīderlande pērn bija pirmajā vietā pēc investīciju apjoma Latvijā.

Šī ir jau otrā Vilema Aleksandra vizīte Latvijā, taču pirmā kā karalim. 51 gadu vecais monarhs sēdās Nīderlandes karalistes tronī 2013.gadā, kad par labu viņam no tā atteicās viņa māte karaliene Beatriksa. Lai gan karalim Nīderlandē ir ceremoniāla loma, viņš bauda augstu tautas uzticību un Latvijas simtgadē mūsu valstī ieradies ar vēstījumu par turpmākas sadarbības stiprināšanu:

“14 gadus Latvija bijusi vērtīga Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts. Un Nīderlande jūt lielu radniecību ar Latviju gan savienībā, gan aliansē. Esam līdzīgi domājošas valstis, tāpēc ir svarīgi, lai uzmeklējam viena otru un apvienojam spēkus. Neskaidrā pasaulē mūsu valstis stāv kopā, veicinot stabilitāti, drošību un izaugsmi,” sacīja Vilems Aleksandrs.

Tikmēr prezidents Raimonds Vējonis izcēla, ka Latvija augstu vērtē Nīderlandes ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā, kā arī izcēla augošos divpusējās tirdzniecības apjomus starp abām valstīm un sadarbību inovatīvas ekonomikas veicināšanā.

"Abas valstis ir aktīvas Eiropas Savienības un NATO dalībvalstis ar kopīgu mērķi par vienotas, drošas un ekonomiski attīstītas Eiropas nākotni," sacīja Vējonis.

Abi līderi pārrunāja arī turpmāku ekonomisko sadarbību, it īpaši transporta un loģistikas nozarē. Par šo tēmu vizītes laikā karalim Vilemam Aleksandram paredzēta arī uzstāšanās biznesa seminārā. Nīderlandes karalis arī apmeklēja Nacionālo bibliotēku, dāvinot Tautas grāmatu plauktam grāmatu, bet rīt plānota tikšanās ar Latvijas kultūras ministri un izstādes “Latvijas gadsimts” apmeklēšana.

Jāpiebilst, ka paša Nīderlandes karaļa saikne ar Latviju mērāma vēl senāk par simtgadi – Vilema Aleksandra cilstkokā ir Kurzemes hercogs Jēkabs, kurš 17.gadsimtā iedvesmojās no teritoriāli nelielās Nīderlandes lielajiem panākumiem tirdzniecībā, ražošanā un pasaules apceļošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti