Nīcgales pagastā veidos sociālo māju ap pussimt iedzīvotājiem

Lai arī katrā pagastā ir kāds sociālais  dzīvoklis, kur krīzes situācijā izmitināt iedzīvotājus, tomēr kopumā tas nerisina problēmu. Trūcīgās ģimenes,  vientuļie pensionāri, ugunsnelaimēs cietušie, no bērnunama vai ieslodzījuma vietām iznākušie - tas ir kontingents, kam nepieciešams dzīvesvides risinājums.

Tikai Daugavpils novadā vien ir pāri par pussimts iedzīvotāju, kam nepieciešama šāda veida palīdzība. Šobrīd to mēģina nodrošināt gan pagasti, gan biedrības, sniedzot sociālos pakalpojumus. Taču novadā -   Nīcgales pagastā - jau šogad iecerēts veidot pašvaldības sociālo namu kā risinājumu tiem novada iedzīvotājiem, kas  ir trūcīgi, nespēj paši  maksāt komunālos pakalpojumus, zaudējuši savu mitetekli un jūtas dzīvē bezpalīdzīgi.   

Kumbuļu ciemā Demenes pagastā šobrīd divos dzīvokļos izmitināti iedzīvotāji, kam nav kur palikt vai kam nepieciešama palīdzība,  izrāda  biedrības ”Demenes sociālā atbalsta centrs” vadītāja  Regīna Tamane.

„Kur mums šādiem cilvēkiem likties? Man nodega māja, un te man tagad miteklis. Esam ar jumtu virs galvas, pabaroti un apģērbti. Tādas mājas ir vajadzīgas,” pateicīgi saka centra  iedzīvotāja Ņina.

Pakalpojums ir  pieprasīts, un  to izmanto ne tikai šī, bet arī citu novada pagastu iedzīvotāji. Demenes pagasta pārvaldes vadītāja Valentīna Gadzāne uzskata, ka tāpēc novadā nepieciešams savs sociālais nams.

Ideja par sociālo namu novadā nav nejauša, un Nīcgales pagasts arī kā vieta šādam namam ir pārdomāta, saka novada sociālās pārvaldes vadītāja Anna Jegorova:

„Šī māja ir pašvaldības īpašumā, neviens dzīvoklis nav privatizēts; būtu nosakāms mērķis, lai mēs izveidotu sociālo māju. (..) To varētu izmantot krīzes situācijā gadījumā, ja ir kāds nelaimes gadījums - ugunsgrēks vai kas tamlīdzīgs, vai tiem, kas atgriežas no ieslodījuma. (..) Būtu arī noteikti iesaistīti policijas pārstāvji, lai uzturētu mājā kārtību un palīdzētu tiem iedzīvotājiem, kas ir nonākuši grūtībās."

Sociālā nama izveide izmaksātu ap 600 tūkstošiem  eiro, tas nodrošinātu mājvietu ap pussimt novada iedzīvotājiem jeb vismaz 30 ģimenēm, aplēsuši novada sociālie darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt